۹ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۳۰
کد خبر: 83152872
۰ نفر
كلیات لایحه بودجه سال 98 در كمیسیون اقتصادی تصویب شد

تهران-ایرنا- رییس كمیسیون اقتصادی مجلس، از تصویب كلیات لایحه بودجه سال 98 و انتخاب اعضای تلفیق در این كمیسیون خبر داد گفت: 14 میلیارد دلار منابع ارزی در بودجه 98 به كالاهای اساسی اختصاص یافته كه بر اساس ارز 4200 تومانی است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی در تشریح نشست عصر یكشنبه كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز كمیسیون با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نفت و رئیس سازمان امور مالیاتی به منظور بررسی كلیات لایحه بودجه سال 98 برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نشست موضوعات مربوط به بخش درآمدی و هزینه‌ای مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای كمیسیون رسید كه در جلسات آینده اعضای كمیسیون اقتصادی جزئیات بودجه را بر اساس پیشنهادات نهایی كرده و گزارش جمع‌بندی آن ارائه می‌شود.
نماینده مردم كرمان در ادامه با تأكید بر اینكه باید یارانه پنهان در اقتصاد كشور تصمیم‌گیری و اقدامات خاصی در این حوزه پیگیری شود، یادآور شد: موضوع مهم دیگر در بودجه بحث مالیات و درآمدهای مالیاتی است كه عمدتاً به دو بخش مالیات بر عملكرد و مالیات بر ارزش افزوده بازمی‌گردد كه در این نشست گزارشی درباره وضعیت تحقق آن ارائه شد.
رییس كمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینكه می‌توان در سال آینده پایه‌های جدید مالیاتی همانند مالیات بر عائدی و فرارهای مالیاتی را به درآمدهای مالیاتی اضافه كرد، گفت: در حوزه فروش نفت پیش‌بینی لازم برای فروش به روش‌های مختلف تمهید شده تا بتوان میزان فروش نفت را بیش از رقم پیش‌بینی شده در لایحه بودجه محقق كرد.
پورابراهیمی افزود: دستور كار دیگر كمیسیون بررسی مواد اعاده شده از صحن علنی مجلس در خصوص صندوق مكانیزه فروش بود كه پس از اصلاحاتی در كمیسیون مصوب شد.
وی در ادامه دستور كار دیگر كمیسیون انتخاب اعضای تلفیق بودجه سال 98 عنوان كرد و گفت: بر این اساس رحیم زارع ، محمدحسین حسین زاده بحرینی و محمد حسن نژاد به عنوان نمایندگان كمیسیون در تلفیق بودجه سال 98 انتخاب شدند.
سیام**1058*1535