۹ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۵
کد خبر: 83152807
۰ نفر
دو انتصاب جديد در معاونت برون مرزي صداوسيما

تهران - ايرنا - معاون برون مرزي صدا و سيما ، طي احكام جداگانه اي، مرتضي شمسي و برهان حشمتي را به ترتيب به سمت سرپرست شبكه الكوثر و مديركل راديوهاي آسياي ميانه، قفقاز و شمال خاورميانه منصوب كرد.

به گزارش عصر يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا از روابط عمومي معاونت برون مرزي صدا و سيما، در حكم پيمان جبلي خظاب به مرتضي شمسي آمده است: با وجود كثرت شبكه هاي رقيب، تقويت و ارتقاي ضريب نفوذ و پوشش محتوايي و برنامه اي حداكثري براي قشرهاي مختلف مخاطبان ،حفظ و ارتقاي كيفي برنامه هاي پرمخاطب و توجه ويژه و نوآورانه به رسانه هاي مكمل در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي و پيام رسان از اولويت هاي مهم ماموريت شما در شبكه الكوثر باشد.
همچنين در حكم معاون برون مرزي خطاب به مديركل راديوهاي آسياي ميانه ، قفقاز و شمال خاورميانه آمده است: نظربه تنوع حوزه مخاطبان اين اداره كل از نظر زباني ، جغرافيايي ،مذهبي و فرهنگي لازم است در ارتباط مستمر و نزديك با مديران و برنامه سازان راديوها ، سياست هاي حوزه برون مرزي به طور دقيق پيگيري شود و ميزان تاثيرگذاري آنها بر مخاطبان ارزيابي شود.
شايسته است تقويت و ارتقاي ضريب نفوذ راديوها و پوشش حداكثري محتواي برنامه ها براي قشرهاي مختلف مخاطبان و حفظ و ارتقاي كيفي برنامه هاي پرمخاطب و نوآوري رسانه اي در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي و پيام رسان از اولويت هاي مهم آن اداره كل قرار گيرد».
مرتضي شمسي پيش از اين مديريت واحد نظارت و ارزيابي برون مرزي، مديريت شبكه جهاني سحر، مديريت دفتر نمايندگي صداوسيما در بيروت و رياست مركز صبا را برعهده داشته است.
برهان حشمتي قبل از سمت جديد خود، مديريت دفتر نمايندگي صداوسيما در باكو و مديريت كانال آذري شبكه جهاني سحر را عهده دار بود.
معاون برون مرزي رسانه ملي در اين احكام از تلاش هاي «سيد سعيد تهامي» در دوران تصدي مديركلي آسياي ميانه و قفقاز و از زحمات سيد احمد سادات در دوران مديريت شبكه الكوثر قدرداني كرده است.
فراهنگ ** 9210 ** 1355 **

سرخط اخبار فرهنگ