۹ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۰
کد خبر: 83152500
۰ نفر
پرواز همدان - كيش برقرار مي شود

همدان - ايرنا - مدير فرودگاه همدان گفت: پرواز همدان - كيش و بالعكس از روز 18 دي ماه برقرار و در روزهاي سه شنبه و جمعه هر هفته به صورت چارتري توسط شركت كيش اير انجام مي شود.

سهراب كلوندي روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه رونق گردشگري اين استان در گرو افزايش پروازها و راه اندازي پروازهاي داخلي و خارجي است، افزود: آژانس هاي گردشگري در استمرار و تداوم اين پرواز ها نقش دارند.
وي با تاكيد بر اينكه اطلاع رساني از طريق شركت هاي هواپيمايي و آژانس هاي گردشگري در توسعه پروازها تاثير گذار است افزود: برقراري و افزايش پروازها يكي از مواردي است كه مي تواند استان را در رسيدن به اين اهداف ياري كند.
وي با بيان اينكه فرودگاه همدان همه شرايط لازم براي انجام پروازهاي بزرگ و كوچك را دارد افزود: در حال حاضر هفته اي 2 پرواز در روزهاي سه شنبه و پنجشنبه به صورت رفت و برگشت از همدان به مشهد و بالعكس توسط شكت هواپيمايي قشم اير انجام مي شود.
كلوندي ادامه داد: پرواز همدان - تهران نيز هفته اي 2 بار در روزهاي شنبه و سه شنبه به صورت رفت و برگشت توسط شركت هواپيمايي ايران اير صورت مي گيرد.
گفتني است، فرودگاه بين المللي همدان در پنج كيلومتري شمال شهر همدان قرار دارد و مجهز به سيستم هاي كمك ناوبري وي.اُ.آر / دي.اُ.يي و ان.دي.بي ( VOR/DME و NDB ) است.
سال گذشته 42 هزار و 264 مسافر و 476 هزار و 592 كيلوگرم كالا در 292 پرواز از طريق فرودگاه اين استان جابجا شدند.
9904/2090