ساخت دانشگاه تك جنسیتی دخترانه شرق كشور متوقف شد

بجنورد- ایرنا- رئیس دانشگاه كوثر بجنورد گفت: روند ساخت و ساز تنها دانشگاه تك جنسیتی دخترانه شرق كشور در خراسان شمالی به علت نبود اعتبار، متوقف شد.

دكتر علیرضا حسینی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای تكمیل این دانشگاه هم اكنون 90 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی گفت: سایت مركزی این مركز آموزش عالی در منطقه تخته اركان بجنورد در سال 93 از محل منابع سفر رهبر معظم انقلاب آغاز شد و تاكنون با صرف 55 میلیارد ریال، بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.
وی خواستار توجه بیشتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیریت ارشد استان خراسان شمالی برای تكمیل این فضای آموزشی تك جنسیتی شد.
وی مساحت كلی این سایت آموزشی را 5800 متر و گستره فضای آموزشی آنرا 400 متر مربع عنوان كرد و افزود: دكتر حسینی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان استان و كشور خواست تا ردیف عمرانی برای دانشگاه كوثر در بودجه كشور قرار دهند تا برای ساخت و ساز مشكل خاصی نداشته باشیم.
وی گفت: علاوه بر تكمیل ساختمان، این مجموعه برای خدمات زیربنایی نظیر راه، آب، برق، گاز، تلفن و فیبر نوری نیاز به همكاری همه دستگاه های اجرایی استان دارد.
وی اظهار داشت: اكنون این مركز آموزش عالی برای جبران كمبود فضای آموزشی، اداری و نیز خوابگاهی به ناگزیر از فضاهای استیجاری استفاده می كند كه این فضاها نیاز دانشجویان را برآورده نمی كند.
رئیس دانشگاه كوثر بجنورد گفت: هم اكنون با موسسه آموزشی اشراق كه در سایت تخته اركان واقع شده است رایزنی هایی انجام داده ایم تا این فضا را به صورت اجاره ای در اختیار بگیریم.
وی گفت: دانشگاه كوثر اكنون افزون بر 2 هزار و 700 دانشجو دارد كه حدود 60 درصد آنان غیربومی و از استان های مختلف كشور جذب شده اند.
حسینی گفت: هم اكنون 2 ساختمان آموزشی و نیز سازمان مركزی دانشگاه كوثر در ساختمان های استیجاری فعالیت دارند.
دانشگاه كوثر بجنورد، ویژه خواهران، سال 91 با هفت رشته تحصیلی و جذب 250 دانشجو فعالیت آموشی خود را آغاز كرد و اكنون از نظر شمار دانشجو در بین دانشگاه های تك جنسیتی كشور عنوان دوم را دارد.
هم اكنون 2 هزار و 700 دانشجو در 17 رشته گرایش در سه دانشكده علوم انسانی، علوم پایه و علوم فنی و مهندسی این دانشگاه تحصیل می كنند.
در استان خراسان شمالی بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر مراكز آموزش عالی تحصیل می كنند.
3007/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها