۸ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۱۸
کد خبر: 83151495
۰ نفر
ركورد جديد رونالدو در يوونتوس

تهران- ايرنا- رقابت هاي سري آ ايتاليا تازه به نيمه هاي خود رسيده اما ولع «كريستيانو رونالدو» ستاره تيم يوونتوس براي ثبت ركوردهاي تازه هنوز فروكش نكرده و او در دقيقه دوم بازي هفته نوزدهم تيمش مقابل سامپدوريا ركورد جديدي را از خود بر جاي گذاشت.

به گزارش ايرنا، شبكه تلويزيوني راشا تودي روز شنبه نوشت: مهاجم تمام نشدني پيشين تيم رئال مادريد در دقيقه دوم بازي تيم جديدش مقابل سامپدوريا با يك شليك كوتاه، «اميل آئودرو» دروازه بان حريف را مغلوب كرد.
رونالدو با اين گل آمار گل هاي خود را در سري آ ايتاليا به 13 رساند و از اين حيث به تنها بازيكن پرتغالي تاريخ سري آ تبديل شد كه در يك دوره، موفق به ثبت چنين آماري از خود مي شود.
ستاره پرتغالي بانوي پير، با ثبت اين ركود، از «رويي باروس» هم وطن خود كه در فصل 1988 – 1989 در پيراهن يووه موفق شده بود تا 12 گل به ثمر برساند، پيشي گرفت.
اگرچه برخي افرد ممكن است اين گونه استدلال كنند كه ما بيش از اندازه در قلمرو تخصصي رونالدو و همچنين بزرگ ترين رقيب وي يعني «ليونل مسي» كه همان گل زدن و ركورد زدن است، وارد شده ايم اما تازه ترين ركوردي كه رونالدو از خود برجاي گذاشته، نشان مي دهد كه فوق ستاره پرتغالي تا چه اندازه به زندگي در تورين، ايتاليا و سري آ خو پيدا كرده است.
علاوه بر اين، رونالدو با اين گل نام خود در كنار «كريستوف پياتك» مهاجم تيم جنوا در صدر فهرست برترين گلزنان سري آ قرار داد؛ با اين تفاوت كه كاپيتان تيم ملي پرتغال پنج پاس گل نيز به نام خود ثبت كرده اما مهاجم جنوا از اين حيث كاملا بي نصيب است.
يوونتوسِ صدرنشين با پيروزي 2 بر يك مقابل سامپدوريا توانست تا ركورد شكست ناپذيري خود را تا اينجاي فصل جاري، به عدد 19 برساند.
ورزشي**3991**9129