120 هزار ليتر سوخت قاچاق در مرزهاي آبي هرمزگان كشف شد

بندرعباس- ايرنا- جانشين فرمانده درياباني هرمزگان گفت: طي 24 ساعت گذشته با هوشياري ماموران درياباني استان، دو محموله سوخت قاچاق از نوع گازوييل به ميزان 120 هزار ليتر در مرزهاي آبي هرمزگان كشف شد.

به گزارش ايرنا، سرهنگ سهراب سجادي عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كشف اين ميزان سوخت قاچاق به هنگام گشت زني و كنترل مرزهاي داخلي كشور در شهرستان هاي بندرعباس و ميناب انجام شده است.
وي افزود: مرزبانان شهرستانهاي ميناب و بندرعباس حين گشت زني و كنترل مرزها به 2 فروند شناور در حال حركت مشكوك و شناورها را براي بازديد و بررسي متوقف كردند.
سرهنگ سجادي افزود: مرزبانان در بازرسي از شناورهاي توقيفي موفق شدند 120 هزار ليتر گازوئيل قاچاق را كشف و ضبط كنند و در همين رابطه 14 نفر متهم نيز دستگير و پس از تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند.
جانشين فرماندهي درياباني استان هرمزگان خاطرنشان كرد: ارزش ريالي مجموع دو محموله كشف شده 21 ميليارد و 675 ميليون ريال برآورد شده است.
وي با اشاره به خسارت جبران ناپذير قاچاق بر پيكره اقتصادي و اجتماعي جامعه گفت: مرزباني هرمزگان با عزم جدي خود براي مبارزه با پديده سازمان يافته قاچاق، اجازه هيچگونه فعاليت سودجويانه را در مناطق ساحلي و دريايي استان را نخواهد داد.
موقعيت استراتژيك هرمزگان با 103 هزار كيلومتر مربع وسعت و مرز طولاني از جاسك تا پارسيان به طول 900 كيلومتر، باعث شده حجم قابل توجهي از كالاي قاچاق از طريق مبادي رسمي، ساحلي، روستايي و خورها به طور غيرمجاز وارد اين استان شود.
7198/6048

سرخط اخبار استان‌ها