ورود بانوان مازندراني به عرصه توليدات سالم كشاورزي

ساري- ايرنا- ورود بانوان به عرصه توليد محصولات سالم كشاورزي در مازندران با سرمايه گذاري آموزشي دولت از طريق اجراي طرح ارتقاي مهارت هاي شغلي زنان روستايي آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مازندران با توليد 72 نوع محصول يكي از قطب هاي مهم توليد محصولات كشاورزي در كشور است و نقش مهمي در امنيت مواد غذايي دارد.
استفاده بي رويه از سموم و آفت كش ها در توليد محصولات كشاورزي در چند دهه گذشته كه شيوع برخي انواع سرطان ها را به دنبال داشت، سبب شد تا توليدات ارگانيك كشاورزي در دستور كار قرار گيرد و در اين ميان نقش زنان با نگاه مادرانه مي تواند اين هدف را زودتر و بهتر محقق كند.
اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران بر همين اساس طرح ارتقاي مهارت هاي شغلي زنان روستايي را متناسب با نيازهاي جامعه و خانواده امسال به اجرا گذاشت، طرح كه مهم ترين هدف آن توليد محصول كشاورزي سالم و ارگانيك اعلام شده است.
مرحله نخست اين طرح هفته گذشته در شهرستان بابل و مرحله دوم آن امروز شنبه در ساري در محل ساختمان معاونت جهاد كشاورزي مازندران برگزار شد.
با توجه به اين كه زنان روستايي مازندران در توليد تمامي محصولات كشاورزي صاحب نقش هستند و حتي در توليد بعضي از محصولات نقش صفر تا صدي را بر عهده دارند، مجريان طرح اميدوارند بتوانند از نقش مادرانه اشان براي توليد محصول سالم و ارگانيك بهره بگيرند.
** برگزاري طرح در 14 شهرستان
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران در حاشيه برگزاري مرحله دوم طرح به خبرنگار ايرنا گفت: طرح ارتقاي مهارت هاي شغلي بانوان روستايي در 14 شهرستان در سطح استان برگزار مي شود.
سميه قاسمي طوسي با بيان اينكه اين طرح هفته گذشته به مركزيت شهرستان بابل برگزار شد كه زنان روستايي شهرهاي همجوار هم حضور داشتند، افزود: اين طرح امروز و فردا در ساري برگزار شده و هفته هاي آينده در نوشهر و تنكابن برگزار مي شود.
مازندران داراي 22 شهرستان، 59 نقطه شهري و حدود چهار هزار روستا و آبادي است. بر اساس نتايج آخرين سرشماري 47 درصد جمعيت استان در مناطق روستايي زندگي مي كنند.
مديركل امور بانوان استانداري مازندران گفت: اين طرح در حوزه تسهيلگران بخش كشاورزي و آموزش هايي با سرفصل هاي كشاورزي مورد نظر اداره كل استاندارد و دانشگاه علوم پزشكي و جهاد كشاورزي است.
وي با بيان اين كه طرح با استقبال خوب بانوان روستايي و به صورت موفق برگزار شد، افزود: در مرحله بعد نظرسنجي و ارزيابي مطالب ارائه شده در سه حوزه را به اجرا مي گذاريم.
او ادامه داد: مهم ترين مساله در هر مرحله ،اصل آموزش است چون آموزش از اركان مهمي است كه مورد غفلت واقع شده و اين اطلاع نداشتن ها، ما را با مسائلي مواجه كرده كه مي توانستيم با آگاهي بخشي از آن پيشگيري كنيم.
قاسمي طوسي بر ضرورت بهره گيري براي اصلاح روش هاي زيانبار توليد محصولات كشاورزي از طريق آگاهي بخشي بويژه به بانوان روستايي تاكيد كرد و گفت: تسهيلگران با حضور در دوره هاي آموزشي طرح ارتقاي مهارت هاي شغلي بانوان روستايي، اين مطالب را به جامعه روستايي منتقل مي كنند.
وي استاندارديابي در محصولات كشاورزي را براي بازاريابي راهگشا دانست و تاكيد كرد: ميل و سليقه مشتري در توليد محصولات كشاوري بايد تامين شود تا بازار فروش و تجارت بدرستي شكل بگيرد و اين موضوع در دنيا از سال ها پيش مورد توجه قرار گرفته و حل شده است.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران توضيح داد: آنچه مهم است اين كه استانداردهايي بايد براي جذب بازار لحاظ شود و در اين زمينه در بلند مدت نگاه بين المللي داريم تلاش ما بر اين است كه از طريق اين آموزش ها، توليد محصول سالم در دستور كار قرار گيرد و زنان روستايي در توليد غذاي سالم و امنيت غذايي نقش زيادي دارند كه بايد به آن واقف شوند.
وي با اشاره به استفاده بي رويه از كودهاي شيميايي و سموم دفع آفات در كشور و باقي ماندن اين تركيبات در محصولات، افزود: اين موضوع سبب شده تا اصلي ترين راهبرد مهم براي توسعه كشاورزي در كشور، در مرحله نخست، افزايش سطح سلامت جامعه با اولويت قرار دادن توليد محصول سالم و در مرحله دوم، توليد محصول ارگانيك باشد.
قاسمي طوسي با بيان اين كه يكي از علت هاي مرگ و مير در مازندران بيماري سرطان است كه گفته مي شود استفاده بي رويه از سم و كود در دهه هاي پيش اين معضل را ايجاد و تشديد كرد، اظهار داشت: به اين نتيجه رسيديم در اين زمينه نياز به آموزش فراگير داريم و از تسهيلگران انتظار است آموزش ها را به جامعه روستايي منتقل كنند و براي ترويج سلامت جامعه همكاري كنيم.
وي افزود: در توليد محصولات كشاورزي، كود و سم بايد در حد استاندارد مصرف شود تا سلامت جامعه به مخاطره نيفتد. مي توان غذاي سالم توليد كرد و فقط نيازمند آموزش هستيم و كشاورزان به اين باور برسند كه بايد به توليد محصول سالم روي آورده و به بازار عرضه كنند.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران گفت: هدف ما اين است آلودگي هاي فيزيكي، شيميايي و ميكروبيولوژي را در محصولات كشاورزي به حداقل ممكن برسانيم.
وي افزود: بهبود راندمان كاري، ارتقاي كيفيت بهداشتي محصول توليدي، به حداقل رساندن اثر تخريبي كشاورزي به محيط زيست، اجراي مديريت تلفيقي آفات در محصولات كشاورزي و تضمين سلامت و ايمني كارگراني كه محصولات را توليد مي كنند، از ديگر اهداف اجراي اين طرح است.
پژوهش هاي صورت گرفته در آزمايشگاههاي مدرن نشان داده است كه آفت كش ها خطرات بسياري دارند چرا كه به آساني تجزيه نمي شوند و در محيط زيست جابه جا مي شوند.
كارشناسان تغذيه بر اين باورند كه مصرف محصولاتي كه در توليد آنها از آفت كش ها استفاده شده، سبب مي شود تا باقي مانده آفتكش در محصول كشاورزي، در بافت هاي چربي بدن جمع شود و بيماري ايجاد كند.
** برند سازي براي توليد محصول سالم
معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي جهاد كشاورزي مازندران هم به خبرنگار ايرنا گفت: توليد مواد غذايي با سلامت جامعه رابطه مستقيم دارد، تقلب ها و تخلف هايي را در ارائه محصولات ارگانيك در بازارهاي بزرگ و كلانشهرها مي‌بينيم.
حسين نگهدار با بيان اينكه كشور ما در طول ساليان متمادي به سمت توليد ارگانيك به شكل گسترده نرفت، افزود: هدف ما از اجراي اين برنامه فرهنگ سازي و كيفي سازي محصولات است و اين با توليد محصول سالم و ارگانيك به دست مي آيد.
وي با تاكيد بر برند سازي محصولات سالم، اظهار داشت: اگر به دنبال توليد محصول ارگانيك هستيم چون با اين محصول، اختلاف قيمت در بازار ايجاد مي شود بايد بحث تجاري سازي را هم مورد نظر قرار دهيم.
اين مسئول با بيان اينكه توليد محصول ارگانيك، حفظ سلامت جامعه و سلامت زمين را منجر مي شود، گفت: با توجه به دغدغه اي كه در بازار داريم، فرهنگ سازي بايد به سمتي برود كه جامعه به استفاده از توليدات ارگانيك، ترغيب شود.
وي رديابي معكوس محصول را يكي از اهداف اجراي طرح ارتقاي مهارت هاي شغلي زنان روستايي برشمرد و افزود: رديابي معكوس به اين مفهوم است كه مشكلات روند كشت بررسي شود تا ببينيم چرا عنصر مضر در محصول باقي مانده است.
با توجه به ميل مردم به استفاده از محصول ارگانيك و سالم، به نظر مي رسد كشاورزان و توليد كنندگان بزرگ محصولات كشاورزي، بايد به نياز مخاطب اهميت داده و متناسب با اين نياز و به دور از هر گونه تقلب و تخلف، محصول سالم توليد كنند.
طرح ارتقاي مهارت هاي شغلي بانوان روستايي، بر تاثير زنان در توليد محصول كشاورزي بويژه در مازندران تاكيد دارد و بيانگر نقش موثر بانوان روستايي در اين زمينه است.
9927/1654