وزير ارتباطات از ويدئوهاي هفت‌گانه «بلاك‌چين» رونمايي كرد

تهران- ايرنا- وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در راستاي آگاهي بخشي به عنوان پايه و اساس بهره برداري از جنبه هاي فناوري، از مجموعه ويديو هاي هفت گانه معرفي بلاك چين رونمايي كرد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، «بلاك چين» دستاوردي برجسته و مبتكرانه، زاييده فكر يك فرد يا گروهي از افراد با نام مستعار ساتوشي ناكاموتو است. اما از آن زمان كه «بلاك چين» براي اولين بار معرفي شد، اين فناوري به موجوديتي بزرگ تبديل شده و سوال اصلي بسياري از افراد اين است كه به واقع «بلاك چين» چيست و از چه تكنولوژي بهره مي برد؟
برهمين اساس در راستاي ماموريتي كه وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات براي آگاهي بخشي تعريف كرده، مجموعه ويدئوهايي به همين منظور براي معرفي «بلاك چين» تهيه شده است كه محمدجواد آذري جهرمي امروز طي توييتي آنها را رونمايي كرد.
جهرمي در حساب كاربري خود در توييتر در اين باره نوشت: «آگاهي بخشي عمومي، اساس بهره‌برداري از جنبه‌هاي نوين فناوري است، موضوعي كه از ابتداي دوره مسئوليتم در دستور كار وزارت ارتباطات قرار دادم و به تدريج به ثمر مي‌نشيند. مجموعه ويدئوهاي كوتاه هفت‌گانه با هدف آگاهي بخشي درباره فناوري بلاك‌چين را در كانال ICTmedia در آپارات دنبال كنيد.»
علمي*م.ش*2017