دانشجویان مانع سخنرانی معاون دانشگاه آزاد شدند

تهران - ایرنا - درحالی كه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد می گوید برای ارائه برخی توضیحات در جمع دانشجویان در محل واحد علوم و تحقیقات حاضر شده بود ، اما معترضین به وی اجازه سخنرانی را ندادند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، امروز شنبه صدها نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد با تجمع در محل واحد علوم و تحقیقات نسبت به آنچه بی لیاقتی و ناتوانی مدیران این دانشگاه عنوان كردند ، معترض بودند .
دانشجویان با سردادن شعارهای مختلف خواهان استعفا و عذر خواهی مدیران رده بالای دانشگاه و حل مشكلات رفاهی خود شدند .
سه شنبه گذشته یك دستگاه اتوبوس حامل بیش از 30 دانشجو در محوطه علوم و تحقیقات واژگون شد، در این سانحه دلخراش بیش از 10 نفر جان خود را از دست دادند و 27 نفر دیگر زخمی شدند .
مجید مشكینی در حاشیه این تجمع به خبرنگاران گفت : قرار نیست در جریان جزئی ترین مسائل دانشگاه باشم، چون دانشگاه آزاد 400 واحد دانشگاهی و 700 مدرسه سما دارد.
وی در ادامه از بازداشت مسئول ترابری علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: در این حادثه مسئول ترابری دانشگاه دستگیر شد اما از سوی دادستانی مقصر شناخته نشد.
مشكینی در پاسخ به سوال خبرنگاری در این خصوص كه چرا بی اطلاع هستید و اتوبوس دانشگاه آزاد منجر به درگذشت 10 نفر شد، تاكید كرد: من این گفته ها را می پذیرم. اگر نظارت درستی صورت می گرفت نباید این اتفاق می افتاد.
وی در خصوص وضعیت قرارداد پیمانكار این اتوبوس ها، توضیح داد: هر قراردادی ناظری دارد و ماده 12 این قرارداد ناظر را مشخص كرده كه مسئول ترابری وقت بوده است. ناظر باید چك لیست را بررسی و نقص اتوبوس را برطرف می كرد. اگر این حادثه رخ نمی داد قرار بود اتوبوس ها با پیمانكار جدید در هفته جاری جایگزین شوند.
مشكینی در مواجهه با گفته خبرنگاری مبنی بر اینكه دانشگاه آزاد قرارداد حمل و نقل علوم و تحقیقات را به ارزان ترین پیمانكار داده است، گفت: به هر حال این حادثه رخ داده است. ما الان بعد از حادثه در حال گفت و گو با هم هستیم. اگر قبل از این اتفاق، سه تا پنج پیمانكار ارقام مختلفی برای حمل و نقل ارائه می دادند، آیا دانشگاه متهم به این نمی شد كه اگر با گرانترین قرارداد منعقد می كرد به این معنا نبود كه فامیل خود را انتخاب كرده است؟ این پاسخ معاون دانشگاه آزاد با واكنش خبرنگاران مواجه شد.
به گفته این مقام مسئول ، دانشگاه آزاد در باره مناقصه های خود به دنبال نازلترین قیمت نیست بلكه با مناسب ترین قیمت به دنبال این است كه چه خدمتی با چه قیمتی دریافت می كند.
وی در ادامه اظهار كرد: با فردی باید برخورد شود كه مسئول این اتفاق است.
معاون دانشگاه آزاد در پاسخ به اینكه مسئولان این دانشگاه عذرخواهی نكردند، تاكید كرد: مسئولان در مراسم تدفین دختر دانشجو و پدرش در بهشت زهرا حضور یافتند.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، تاكید كرد: تعطیلی شش ماهه بوفه های واحد علوم و تحقیقات به دلیل بروكراسی های اشتباه است كه تصویب آن طول می كشد. از ١٤ مهرماه كه در این سمت منصوب شدم به دنبال اصلاح برخی آیین نامه ها بودم چرا كه می دانستم دارای نقص است.
مشكینی خاطرنشان كرد: یكی از این موارد، آیین نامه مالی مالیاتی، آیین نامه استخدامی و بعدی تمام مصوبات هیأت امنا بود.
مشكینی در پاسخ به پرسش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در خصوص عذرخواهی مسئولان، فعالیت بوفه دانشگاه و جایگزینی ناوگان جدید، توضیح داد: من آمدم با دانشجویان صحبت كنم كه اجازه ندادند. همكاران و دانشجویان خواستند مسئولی صحبت كند اما در نهایت اجازه صحبت به من ندادند.
وی در باره تله كابین علوم و تحقیقات، تاكید كرد: تله كابین این واحد برای دانشجویان در نظر گرفته نشده است.
**9283**1601**