2630 ميليارد ريال وام اشتغال روستايي در آذربايجان غربي پرداخت شد

اروميه- ايرنا- مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان غربي گفت: از ابتداي اجراي طرح اعطاي تسهيلات اشتغال پايدار روستايي تاكنون، 2 هزار و 630 ميليارد ريال وام به متقاضيان در استان پرداخت شده است.

رضا نقي زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين ميزان وام در اختيار صاحبان 2 هزار و 416 طرح اشتغال روستايي در سراسر استان قرار گرفته است.
وي اضافه كرد: با اعطاي اين تسهيلات زمينه اشتغال براي حدود 6 هزار و 800 نفر در روستاهاي آذربايجان غربي فراهم شده كه بخشي از آن با فعاليت كامل طرح ها صاحب شغل شده اند.
وي بيان كرد: آذربايجان غربي با اعطاي اين ميزان تسهيلات رتبه چهارم كشوري را در طرح اشتغال پايدار روستايي به خود اختصاص داده است.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان غربي گفت: بانك كشاورزي استان با اعطاي 118 درصدي تسهيلات در نظر گرفته شده رتبه اول استاني و كشوري را به خود اختصاص داده و عملكرد بسيار خوبي داشته است.
نقي زاده افزود: 62 درصد تسهيلات پرداختي در استان مربوط به جهاد كشاورزي و 24 درصد نيز مربوط به طرح هاي سازمان صنعت، معدن و تجارت است.
وي اضافه كرد: چايپاره با پرداخت 340 درصدي نسبت به سهميه رتبه نخست و اشنويه با پرداخت 59 درصدي رتبه آخر استاني را در اختيار دارد.
به گزارش ايرنا، سهميه آذربايجان غربي در تسهيلات اشتغال پايدار روستايي چهار هزار و 800 ميليارد ريال است كه از اين ميزان حدود 2 هزار ميليارد ريال ابلاغ شده است.
8137/7129