تاریخ سازی بانوی شطرنج با كسب عنوان نایب قهرمانی جهان

تهران - ایرنا - بانوی شطرنج باز جوان كشورمان در رقابت های شطرنج قهرمانی جهان در بخش سریع (رپید) با كسب 9 امتیاز از 12 دور رقابت، به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

به گزارش روز جمعه ایرنا، سارا سادات خادم الشریعه كه چندی پیش در جمع 20 شطرنج باز برتر زن دنیا قرار گرفته بود در مسابقات قهرمانی جهان در بخش سریع كه در سن پترزبورگ روسیه برگزار می شود با كسب 7 پیروزی ، 4 تساوی و یك شكست توانست عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود كند.
بانوی شطرنج ایران در این رقابت ها با ریتینگ 2402 در این دوره شركت كرده بود.
خادم الشریعه یكی از چهار نماینده اعزامی ایران به رقابت ها شطرنج قهرمانی جهان روسیه بود كه در دو بخش سریع و برق آسا برگزار می شود. علیرضا فیروزجاه، پرهام مقصودلو و احسان قائم مقامی سه نماینده دیگر ایران در این دوره از رقابت ها هستند.
در بخش مردان و در پایان 14 دور رقابت علیرضا فیروزجاه نابغه شطرنج ایران با كسب 9.5 امتیاز 14 دور رقابت، نتایج چشمگیری كسب كرده است.
افشین تهرانی سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج با اشاره به نتایج كسب شده نمایندگان ایران در رقابت های جهانی روسیه به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات جهانی شطرنج سریع و برق‌آسای روسیه سطحی فراتر از مسابقات آسیایی دارد و نتیجه گیری در این رقابت‌ها كار ساده ای نیست بلكه به میزان آمادگی ذهنی و تمركز شطرنج‌باز در یك روز خاص بستگی دارد.
سرپرست پیشین تیم های ملی شطرنج در زمینه پیش بینی فدراسیون از نتایج احتمالی نمایندگان ایران در روسیه اظهار كرد: این تورنمنت یكی از دشوارترین مسابقات سال 2018 است زیرا از یك سو زمان مسابقات سریع و برق‌آسا است و از سوی دیگر بزرگان شطرنج جهان مانند «مگنوس كارلسن»، «آنا موزیچوك» و «نانا زاگنیدزه» در آن حضور دارند و این نشان دهنده سطح بالای رقابت ها است و پیش بینی در آن كار راحتی نمی تواند باشد.
ورزشی ** 2052**1597