حماسه 9 دی تمام توطئه های دشمنان را خنثی كرد

اهواز - ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به حماسه 9 دی گفت: این حماسه عظیم تمام توطئه های دشمنان را خنثی كرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید لطف الله سپهر در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: ملت شریف ایران با صبر و بردباری پس از 40 سال این شجره مقدسه را به درختی تنومند تبدیل كرده اند.
وی با بیان اینكه امروز بشریت و آزادی خواهان عالم از ثمرات معنوی انقلاب اسلامی بهره مند هستند، افزود: اگرچه دشمن در این 40 سال سعی داشته با فشارهای مختلف فاصله بین مردم و انقلاب و امامت ایجاد كند اما هیچ ‌یك از پیشامدها و رخدادهای تلخ تاریخ ذره ای از وفاداری ملت ایران نسبت به امامت و ولایت كم نكرده است.‌
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان ادامه داد: وقتی انقلاب شكل گرفت تحلیل معاندین این بود كه در همان ابتدا این نهضت ساقط شده و حكومت انگلیسی حاكم می شود.
وی گفت: برای براندازی نظام گروه های تروریستی در نقاط مختلف كشور تشكیل شدند كه از جمله آن می توان به ایجاد خلق عرب در جنوب كشور اشاره كرد البته این موضوع با همت شیوخ عرب مدیریت شد.
حجت الاسلام سپهر افزود: در شمال كشور نیز جریانات دیگری با محوریت اهل سنت تربیت شدند و زمانی كه به نتیجه نرسیدند كودتای نوژه را برای بمباران جماران و نقاط تصمیم گیرنده نظام سامان دادند.
وی بیان كرد: پس از آن كه در این مسیرها موفق نشدند، سازمان منافقان را بسیج كردند تا در جنگ فرهنگی، رسانه ای و نظامی حضور یابد كه این سازمان تروریستی بیش از 17 هزار شخصیت نظامی، فرهنگی و اقتصادی كشور را در آتش فتنه و لیبرالیسم از بین برد.
وی اظهار داشت: سازمان منافقین، نیروی مسلح دشمن درون كشور برای براندازی نظام بود اما باوجود به شهادت رساندن تعداد زیادی از هموطنان ما بازهم نتوانست اهداف شوم دشمنان را در كشور پیاده كند.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: دشمن پس از آن جنگ تحمیلی را با مشاركت بیش از 60 كشور جهان علیه ایران به راه انداخت و زیربنای اقتصادی ایران را از بین برد و بیش از یك میلیون نفر را به شهادت رساند.
وی ادامه داد: پس از آن هزاران بحث انحرافی در رابطه با شخصیت برجسته و‌ مطرح رهبر معظم انقلاب برای تضعیف جایگاه رهبری مطرح كردند اما از آنجا كه امامت انقلاب جامعیت دشمن شناسی، بصیرت سیاسی و علم اطلاعات جهانی در مدیریت دینی را داشت امروز به عنوان امامت و پیشوای عالم اسلام مطرح شده است.
وی گفت: دشمن پس از این همه ناكامی، جنگ فرهنگی تمام عیاری را در ایران آغاز كرده و در تلاش است در فضای خانواده، آموزش و پرورش و دانشگاه ورود كند.
حجت الاسلام سپهر افزود: باوجود این توطئه ها، رویش های جدیدی در انقلاب ایجاد شده است؛ همان هایی كه امروز در سوریه به استقبال شهادت می روند تا حریم اهل بیت از تجاوز دشمنان در امان بماند.
وی تصریح كرد: دشمن در جنگ فرهنگی نیز شكست خورد چرا كه امروز آوازه انقلاب اسلامی و خیزش های مردمی علیه دشمنان اسلام به امامت رهبر معظم انقلاب در تمام نقاط جهان قابل مشاهده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: امروز دشمن در ‌جنگ اقتصادی برای براندازی نظام وارد شده اما به بركت وجود رهبر معظم انقلاب از این پیچ دشوار نیز عبور خواهیم كرد.
وی ادامه داد: دشمنان در سال 88 مردم ایران را تحریك كردند اما خلق حماسه 9 دی تمام توطئه های آنها را خنثی كرد كه آغاز این حماسه بزرگ از خوزستان بود.
حجت الاسلام سپهر گفت: زمانی مردم ایران شور پیدا كردند كه در عاشورای 88 به بیرق امام حسین (ع) اهانت شد.
وی با اشاره به برنامه های گرامیداشت حماسه 9 دی در خوزستان اظهار داشت: گرامیداشت این حماسه بزرگ در 40 نقطه استان خوزستان برگزار می شوند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: مردم خوزستان روز یكشنبه ساعت 10 با حضور در حرم علی بن مهزیار اهوازی بار دیگر این روز بزرگ را گرامی می دارند.
وی گفت: سخنران ویژه این مراسم باشكوه سردار سرتیپ محمد رضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.‌
7152/3022