حماسه 9 دي محصول بيداري جوانان و جامعه اسلامي است

اهواز - ايرنا - امام جمعه موقت اهواز با بيان اينكه مردم خوزستان از هفتم دي به استقبال حماسه بزرگ 9 دي رفتند، گفت: حماسه 9 دي محصول بيداري جامعه اسلامي است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام ميراحمدرضا حاجتي شامگاه پنجشنبه در ويژه برنامه بزرگداشت هفتم دي ماه در مسجد غدير اهواز افزود: دشمن قاعده را فهميده و در خوزستان تهاجم شديدتري را آغاز كرده است لذا بايد بيشتر از هميشه هوشيار باشيم.
وي اظهار داشت: اگر كسي چشم بصيرت داشته باشد مي فهمد كه اكنون صحنه دفاع مقدس تكرار شده است؛ امروز امام جامعه منتظر علي هاشمي ها، باكري ها و فرجواني ها است.‌
امام جمعه موقت اهواز افزود: تهاجم كنوني وسيع تر از دوران دفاع مقدس است و تنها نوع آن تغيير كرده و دشمن به روش هاي مختلف وارد عمل شده است.
وي جوانان امروز را رزمندگان جنگ نرم دانست و گفت: جوانان عاشق ولايت كار ارتش عراق را در دوران دفاع مقدس يكسره كردند و با رشادت هاي خود تاريخ ساز شدند.
حجت الاسلام حاجتي با بيان اينكه جوانان در نبرد با دشمن پيروز از ميدان خارج مي شوند، افزود: چهار سال پيش وقتي دولت با آمريكا وارد مذاكره شد بارها در خطبه ها گفتيم كه روزهاي سختي در پيش است.
وي اظهار داشت: نشريه آتلانتيك روزهاي اخير چهار صفحه مقاله تحليلي نوشته و عنوان كرده است واي به روزي كه مردم آمريكا همان راهي را بروند كه رهبر ايران براي جهان و منطقه پيش بيني كرده بود.
امام جمعه موقت اهواز با بيان اينكه آمريكا ديگر قدرت تفكر خود را از دست داده است، افزود: دشمن به صورت حساب شده با دخالت برخي از دشمنان داخلي قيمت ارز و سكه را بالا بردند تا به انقلاب ضربه بزنند اما تدبير رهبر معظم انقلاب مانع شد.
وي گفت: دشمن ولايت فقيه را ديكتاتوري خوانده ولي امام خميني (ره) در آن دوران فرمودند ولايت فقيه مخالف ديكتاتوري است و آن را به جهانيان ثابت كرد.
حجت الاسلام حاجتي افزود: اكنون از تنگه مالاكا در درياي آتلانتيك تا شرق اقيانوس هند پايگاه هاي نظامي آمريكا از كار افتاده و مردم آمريكا متوجه شدند كه آمريكا قدرت نظامي خود را از دست داده است.
وي اظهار داشت: متاسفانه يكي از مشكلات امروز كشور ما حضور آنهايي است كه امام را باور نكردند و هيچگاه با امام همراه نبودند.
امام جمعه موقت اهواز تصريح كرد: 70 درصد نفت جهان در مناطق شيعه نشين است و همين امر چشم طمع دشمنان را به منطقه بيشتر كرده است اما صداي تغيير در جهان به گوش مي رسد.
وي با بيان اينكه 14 شبكه ماهواره اي و 30 شبكه جاسوسي مخصوص خوزستان در حال فعاليت هستند، افزود: امروز بحث وهابيت در جامعه قوي شده و بايد تك تك جوانان به يك سرباز ولايي تبديل شوند.
وي تصريح كرد: اگر دشمن توطئه اي در سر دارد بايد بداند كه جوانان و مردم ولايتمدار خوزستان مولا و فرمانده خود را هيچ گاه تنها نخواهند گذاشت.
امام جمعه موقت اهواز با بيان اينكه عرب و عجم خوزستان يك روح در چنين بدن هستند، افزود: دشمن به دنبال قوم گرايي است و هركسي به بحث قوم گرايي دامن زد در خط ولايت نيست.
وي گفت: مشكلات ايران بي شك به زودي سپري خواهند شد چرا كه مغز فعال و بانشاط نيروهاي مسلح ايران روز به روز در حال پيشرفت بوده و دستاوردهاي نظامي ايران يكي پس از ديگري رونمايي مي شوند.
حجت الاسلام حاجتي بيان كرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند سال سختي را در پيش داريم اما پيروزي هايي در پيش است؛ ما نيز تا آخرين نفس در عرصه هاي علمي، فرهنگي و دفاعي با ولايت فقيه هستيم و مقابل دشمن و تهديدها ايستاده ايم.
7152/3022