گردهمایی 'دوام ثامن' در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- سومین گردهمایی گروههای داوطلب واكنش اضطراری محلات مشهد با عنوان 'دوام ثامن' با حضور مسئولان شهری و استانی پنجشنبه شب در مجموعه ورزشی شهید بهشتی این شهر برگزار شد.

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد در این گردهمایی گفت: ایده اصلی دوره ‌های دوام ثامن سال 1394 با همكاری مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران این شهرداری، استانداری خراسان رضوی، هلال‌ احمر و سازمان آتش ‌نشانی شهرداری مشهد شكل گرفت.
امیر عزیزی افزود: 70 درصد مساحت كلانشهر مشهد به عنوان مناطق به شدت آسیب پذیر در مقابل زلزله محسوب می شود كه باید برای كاهش خسارت های زلزله های احتمالی آماده باشیم.
وی با تاكید بر آموزش راه های مقابله با بحران به شهروندان، اظهار داشت: شهرداری مشهد اهتمام ویژه به آموزش مردم در محلات مختلف برای آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه و بحرانهای طبیعی دارد.
وی گفت: از سال 94 تاكنون در محلات مختلف این كلانشهر هفت هزار و 200 نفر آموزش های خودامدادی و دیگر امدادی در زمان بحران را در قالب گروه های دوام ثامن فراگرفته اند.
عزیزی افزود: مركز مدیریت بحران غرب مشهد مهر پارسال راه اندازی شد و هم اكنون در این مركز دسترسی به تصاویر 400 دوربین نظارت تصویری سطح شهر و همچنین اطلاعات سامانه های همه شركت های خدمات رسان شهر وجود دارد و دومین مركز فرماندهی مدیریت بحران این كلانشهر نیز بهار سال آینده بهره برداری می شود.
كلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد برای رسیدن به استانداردها 60 سوله بحران نیاز دارد ولی اكنون 15 سوله در این كلانشهر وجود دارد كه تا سال 1400 این تعداد به 25 پایگاه خواهد رسید.
7505/ 6053