رعايت پدافند غيرعامل در زيرساخت هاي آستارا ضروري است

آستارا - ايرنا - نماينده مردم آستارا در مجلس شوراي اسلامي گفت: رعايت اصول پدافند غيرعامل در زيرساخت هاي اقتصادي نظير بندر و راه آهن اين شهرستان مرزي و گردشگرپذير ضروري است و مسئولان امر بايد اجراي آن را جدي بگيرند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ولي داداشي روز پنجشنبه در اولين همايش ملي پدافند غير عامل مردم محور در هتل اسپيناس آستارا اظهار داشت: توسعه همه جانبه در گرو پدافند غيرعامل است و با توجه به موقعيت مرزي آستارا بايد از ظرفيت هاي اقتصادي آن استفاده شود.
وي بيان كرد: دشمنان از جنگ سخت نااميد شده اند و با اعمال تحريم اقتصادي براي بدبيني مردم به نظام جمهوري اسلامي تلاش مي كنند و بايد به اين امر آگاه باشيم.
مدير كل پدافند غيرعامل استانداري گيلان هم در اين همايش گفت: تهديدات دشمنان روز به روز در حال تغيير است و امروز به فضاي مجازي و سايبري روي آورده اند.
امير محمدپور افزود: رسانه ها تعيين كننده جهت افكار عمومي هستند و بايد رسانه هاي داخلي با توجه به هجمه هاي دشمن و وضعيت كنوني كشور، اخبار اميدبخش توليد و دولت را در رسيدن به توسعه همراهي كنند.
وي ادامه داد: شناخت هدف هاي دشمن ضروري است و به بركت پشتوانه مردم و اقتدار نيروهاي مسلح، ايران اسلامي به قدرت منطقه تبديل شده است اما نبايد از نيات پليد دشمن در حوزه هاي فرهنگي و اقتصادي غافل شويم.
محمدپور افزود: تاكنون از ظرفيت مردم در حوزه پدافند غير عامل به خوبي استفاده نشده و همايش ملي پدافند غير عامل در آستارا براي توسعه زيرساخت ها و امكانات دستگاه هاي اجرايي جهت مقابله با تهديدات، مفيد است.
نخستين همايش ملي و دو روزه پدافند غيرعامل مردم محور با شركت كارشناسان و مسئولان كشوري و استاني، از صبح امروز در هتل اسپيناس بندر مرزي آستارا آغاز شده و سخنراني ها، نشست هاي علمي و رونمايي از كتاب در موضوع همايش از بخش هاي متنوع آن است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد .
7105 / 7124