همايش ملي پدافند غيرعامل مردم محور در آستارا آغاز شد

آستارا - ايرنا - نخستين همايش ملي پدافند غيرعامل مردم محور با شركت مسئولان، استادان دانشگاه و صاحب نظران كشوري و استاني در بندر مرزي آستاراي استان گيلان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرماندار آستارا و رئيس همايش ملي پدافند غيرعامل مردم محور صبح پنجشنبه در آغاز اين رويداد علمي در هتل بين المللي اسپيناس اين شهرستان گفت: مردم پشتوانه اصلي كشور در چهل سال انقلاب اسلامي و دوران طلايي دفاع مقدس بوده و بهره مندي از ظرفيت آنها در حوزه پدافند غيرعامل ضروري است.
يونس رنجكش با بيان اين كه نگاه علمي براي استفاده كاربردي از ظرفيت مردم با تبيين ديدگاه هاي علمي و پژوهشي ميسر است افزود: در اين همايش دو روزه، از نتيجه تحقيقات علمي استادان و صاحب نظران براي قوام بيشتر بدنه جامعه در برابر تهديدات احتمالي استفاده خواهد شد.
وي ادامه داد: مقدمات برگزاري اين همايش از چند ماه قبل با فعاليت دبيرخانه و ستاد برگزاري آن با همكاري دستگاه هاي مختلف ملي و استاني فراهم و دستور اجراي آن از سوي استانداري گيلان صادر شده است.
رئيس همايش ملي پدافند غيرعامل مردم محور سخنراني هاي علمي و تحقيقاتي، رونمايي كتاب در موضوع همايش، نشست هاي تهديدات سايبري، محيط زيست، گردشگري و الزامات پدافند غيرعامل، هوشمند سازي شهرها و چالش هاي پيش رو، حفاظت زيرساخت هاي حياتي و آئين اختتاميه را از بخش هاي متنوع آن ذكر كرد.
رنجكش اظهار كرد: در يك سال گذشته 12 سازمان مردم نهاد در آستارا تشكيل و ساماندهي شده و مشاركت مسئولان و مردم در استقبال و اسكان هزاران زائر خارجي اربعين حسيني در اين شهرستان، الگوي همراهي جمعي در مديريت امور و اجراي پدافند غيرعامل است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7124 /6030