97 نقطه حادثه خيز در محورهاي گيلان شناسايي شد

آستارا - ايرنا - فرمانده پليس راه گيلان گفت: 97 نقطه حادثه خيز در محورهاي استان شناسايي و بيشتر آنها با همكاري نيروهاي راهداري، در يك سال گذشته آشكارسازي شده است.

سرهنگ حسين محمدپور غروب چهارشنبه در پاسگاه پليس راه آستارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت : علاوه بر آشكارسازي نقاط حادثه خيز، چهار نقطه از محورهاي استان، اصلاح هندسي شده است و تا پايان سال آينده با همكاري اداره كل راهداري 10 نقطه ديگر اصلاح خواهد شد.
وي افزود : 65 درصد حوادث جاده اي استان متعلق به موتورسيكلت سواران و عابران پياده است و از مرداد ماه، آموزش فرهنگ ترافيك در 30 برنامه با شركت 12 هزار نفر در روستاها برگزار و يكهزار و 800 كلاه ايمني به موتورسواران اهدا شده است.
محمد پور ادامه داد: از ابتداي سال جاري تاكنون در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، تصادف مربوط به موتورسيكلت 19 درصد كاهش يافته است.
فرمانده پليس راه گيلان گفت: 10 پاسگاه پليس راه در محورها فعال است و محورهاي رشت - لاهيجان، شفت - فومنات و رشت - انزلي به دليل تراكم جمعيت، به ترتيب پرخطرترين و پرتصادف ترين محورهاي استان است.
طول جاده هاي گيلان حدود 10 هزار و 778 كيلومتر است و حدود 56 كيلومتر آزادراه، 419 كيلومتر بزرگراه و يك هزار و 375 كيلومتر راه اصلي، فرعي و روستايي را شامل مي شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030