۵ دی ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۵۵
کد خبر: 83148880
۰ نفر
رزمايش ايمني زلزله در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - رزمايش ايمني در زمين لرزه به مناسبت سالروز زلزله بم، با هدف توانمندي دانش آموزان براي مديريت حوادث طبيعي در چند مدرسه آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس جمعيت هلال احمر آستارا روز چهارشنبه در حاشيه اين رزمايش در مدرسه بهار بخش لوندويل اين شهرستان گفت: اين رزمايش با همكاري اعضاي ستاد مديريت بحران، آموزش و پرورش و جوانان هلال احمر برگزار شد و دانش آموزان با زنگ هشدار زلزله، ارزيابي سريع و دقيق را از محيط به عمل آورده و به تخليه اضطراري مدرسه اقدام كردند.
حسين خورشيدي افزود: ارائه كمك هاي اوليه توسط امدادگران هلال احمر و انتقال مصدومان به مراكز درماني از بخش هاي مهم رزمايش بود و ماموران ادارات و شركت هاي برق، گاز، آب و فاضلاب، آتش نشاني و فوريت هاي پزشكي در رفع خطرات فرضي مشاركت كردند.
وي بيان كرد: كاهش تلفات و خطرات، ارتقاي فرهنگ ايمني و مقام سازي اماكن، آمادگي به واكنش هاي سريع و صحيح و افزايش آگاهي دانش آموزان در زلزله و پديده هاي طبيعي از هدف هاي رزمايش بود.
خورشيدي ادامه داد: در هر خانواده ايراني بايد يك امدادگر دوره ديده وجود داشته باشد و ايران از كشورهاي زلزله خيز جهان است و آمادگي لازم باعث پيشگيري از حوادث تلخ خواهد شد.
20 كانون جمعيت هلال احمر آستارا در دبيرستان هاي دوره اول اين شهرستان فعال است.
زلزله 6.6 دهم ريشتري پنجم دي ماه 1382 در بم، هزاران كشته و مصدوم برجا گذاشت و اين روز به نام روز ملي ايمني در برابر زلزله نامگذاري شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 17 هزار دانش آموز در مدارس آن به تحصيل مشغول هستند.
7105 / 7124/2007