جشنواره نمايشنامه نويسي غرب گيلان در آستارا برگزار مي شود

آستارا - ايرنا - رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا از برگزاري جشنواره نمايشنامه نويسي غرب استان گيلان با عنوان رودو در اين شهرستان با هدف شناسايي، تقويت و معرفي آثار برتر خبر داد.

شاپور تشريني روز چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: نمايشنامه نويسان شهرستان هاي آستارا، تالش، انزلي، رضوانشهر، ماسال، صومعه سرا و فومن مي توانند آثار خود را به جشنواره ارسال كنند.
وي با بيان اين كه هر نويسنده حداكثر 2 اثر با موضوع نماز يا آزاد به همراه خلاصه فعاليت خود را تا 20 فروردين سال آينده به دبيرخانه جشنواره واقع در آستارا، بلوار خرمشهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا در يك لوح فشرده و قالب PDF ارائه دهد افزود: نفرات برتر در اواخر ارديبهشت ماه سال آينده تجليل خواهند شد.
وي بيان كرد: در بخش آزاد، موضوعات پيرامون مشكلات جامعه و مضامين بومي و فولكلور خواهد بود و از نظر هيات داوران در اولويت قرار خواهند گرفت.
مسئول انجمن نمايش شهرستان آستارا نيز گفت: پيش از اين نخستين دوره جشنواره رودو در سطح شهرستان برگزار شد و در دوره هاي بعد در سطح استاني، منطقه اي و ملي برگزار خواهد شد.
سيامك حسن زاده با اشاره به اين كه نام جشنواره از عنوان قله اي در آستارا گرفته شده است افزود: اغلب، نمايش ها در برخي شهرستان هاي استان به صورت كارگاهي و بدون نمايشنامه اجرا مي شود و اين جشنواره افق جديدي براي فعالان نمايش خواهد گشود.
وي بيان كرد: انجمن نمايش آستارا بعد از حدود 10 سال، فعاليت مجدد خود را آغاز كرده است و به زودي هيات نظارت بر نمايش اين شهرستان از بين پيشكسوت ها و تحصيلكرده هاي آن انتخاب خواهد شد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است و 400 هنرمند در هفت انجمن هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آن فعاليت مي كنند.
7105 / 7124 /6030