۵ دی ۱۳۹۷،‏ ۸:۱۴
کد خبر: 83147722
۰ نفر
صيانت از شأن مجلس

تهران- ايرنا- رعايت شأن مجلس نيز ضرورتي جدي است و نبايد به ‌نحوي عمل شود كه احيانا جايگاه نمايندگان و مجلس مورد بي‌احترامي قرار گيرد.

مصطفي كواكبيان در سرمقاله اي در روزنامه اعتماد، نوشته است: درحالي كه طي روزهاي گذشته شاهد بروز برخي حواشي در مجلس به‌ دليل مشكل آب در بعضي مناطق كشور بوديم و در ادامه نمايندگان استان اصفهان نيز اقدام به استعفاي دسته‌جمعي كردند، روز گذشته در جريان تقديم لايحه بودجه سال 98 كل‌ كشور به مجلس و همزمان با سخنراني رييس‌جمهوري در صحن علني...

تعدادي از نمايندگان با تجمع مقابل جايگاه هيات رييسه عملا منجر به بروز نوعي ناهماهنگي و بي‌نظمي در جلسه شدند كه حقيقتا در شأن مجلس نبود. همه مي‌دانيم لازم است كه عدالت به طور كامل در همه شهرها و استان‌هاي كشور جاري باشد و رييس‌جمهوري و دولت رويكردي عادلانه در قبال همه مناطق كشور داشته باشند. به هر حال آب حق همه شهروندان است و درخواست مردمي كه متقاضي آب هستند بايد از سوي دولت مورد توجه قرار گيرد.

علاوه بر آن رعايت شأن مجلس نيز ضرورتي جدي است و نبايد به ‌نحوي عمل شود كه احيانا جايگاه نمايندگان و مجلس مورد بي‌احترامي قرار گيرد. شخصا موافق اين اقدامات و اين رفتارها نيستم و فكر مي‌كنم لازم است همه با رعايت قانون و آيين‌نامه داخلي مجلس اگر اعتراض يا خواسته‌اي دارند، موضوع را از طريق قانوني پيگيري كنند. حال آنكه متاسفانه شاهد بوديم در لحظاتي سخنراني رييس‌جمهور مختل شد، حال آنكه اين شيوه درستي نيست و بايد مورد تجديدنظر قرار گيرد.

*منبع: روزنامه اعتماد،1397،10،5
**گروه اطلاع رساني**1893**9131