۵ دی ۱۳۹۷،‏ ۸:۰۴
کد خبر: 83147710
۰ نفر
طرح معلم تمام وقت بزودی ابلاغ می شود

بوشهر- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح معلم تمام وقت از جمله محورهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف تقویت نقش محوری معلم است كه به امضای رئیس جمهوری رسیده و بزودی ابلاغ می شود.

به گزارش ایرنا، علی الهیار تركمن سه شنبه شب در جمع فرهنگیان استان بوشهر افزود: این طرح به طور كامل اختیاری است و با افزایش 6 ساعت اضافه تدریس درهفته به معلمان، 25 درصد به فوق‌العاده ویژه آنها اضافه خواهد شد.
وی از مزایای طرح معلم تمام وقت می توان به احتساب در حقوق مستمر12 ماه، نداشتن تاخیر پرداخت‌های حق‌التدریس و محاسبه در پاداش پایان خدمت و حقوق بازنشستگی عنوان كرد.
وی ادامه داد: در وضعیت كنونی حق‌التدریس غیرموظف، پرداخت غیرمستمر و ساعت آن متغیر است و تنها برای 9 ماه از سال تحصیلی پرداختی دارد و تابستان پرداخت نمی‌شود و در كسورات بازنشستگی و پاداش پایان خدمت هم لحاظ نمی‌شود.
الهیار تركمن اضافه كرد: برخی دخالت های بیرونی در آموزش و پرورش این نهاد را تبدیل به جولانگاه مسائل سیاسی كرده و هر تصمیمی كه دولت می گیرد با یك مصاحبه آن را خنثی می كنند.
وی اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان در سال 1394 انجام شد ولی برخی دلسوزان آموزش و پرورش در مصاحبه هایی اعلام كردند این رتبه بندی نیست بلكه قانون خدمات كشوری است و با این كار 50 هزار میلیارد ریال اعتبار این بخش را بی اثر و هیچ فرهنگی از این طرح اعلام رضایت نكرد.
وی یادآور شد: اكنون هم در برنامه ششم بودجه برای طرح رتبه بندی معلمان ردیف مستقلی درج شده ولی بازهم افرادی با سخنان خود ذهن معلمان را تشویش می كنند.
الهیار تركمن گفت: همچنین مجوز استخدام پنج هزار نیروی خدماتی در كشور گرفته شده كه سهمیه هر استان مشخص و تا ماه آینده اجرا می شود.
وی با اشاره به تشكیل كارگروهی برای تهیه پیش نویس قانون اداری مالی خاص آموزش و پروش گفت: تلاش می شود قانون اداری و مالی خاصی برای آموزش و پرورش تهیه و براین اساس این نهاد طبق قوانین خاص اداره شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: یكی از طرح های مهم در دست اجرا انتخاب مدیران مدارس بر اساس رای گیری است كه این اقدام در سال جاری در سه هزار مدرسه انجام شده است.
وی با اشاره به سنجش صلاحیت معلمان و مدیران افزود: هدف از اجرای این طرح شایسته گزینی است و با انتخاب مدیرانی توانمند می‌توان اقدامات موثر بسیار خوبی در مدارس انجام داد و شاهد بروز مشكلاتی همچون حادثه مدرسه زاهدان نباشیم.
وی اجرای پروژه رتبه‌بندی مدارس، اصلاح نظام تصمیم‌گیری و برنامه‌های ویژه در مدارس را از جمله طرح‌های در دست اجرا در آموزش و پرورش عنوان كرد.
6047/6043