ساخت اتوبان بين آستاراي ايران و آذربايجان مطالعه شده است

آستارا - ايرنا - وزير اقتصاد جمهوري آذربايجان گفت: كشور ما علاوه بر ساخت خط ريلي آستارا و بارانداز آن در ايران، براي توسعه روابط تجاري در نظر دارد اتوبان آستارا - باكو را به آستاراي گيلان وصل كند و مطالعات مقدماتي آن نيز انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا شاهين مصطفي اف عصر سه شنبه پس از بازديد از راه آهن آستارا و نشست با وزير راه و شهرسازي ايران در هتل اسپيناس آستارا افزود: در ديدار آينده رئيسان جمهوري ايران و آذربايجان قرارداد ساخت اين اتوبان منعقد خواهد شد تا حمل و نقل و تردد در مرز آستارا با سهولت انجام شود.
وي اظهار كرد: روابط اقتصادي ايران و آذربايجان با ايجاد خط ريلي آستارا - آستارا، تقويت و در سال جاري 260 هزار تن كالا از بارانداز راه آهن آستارا حمل و نقل شده و بارانداز تا پايان سال آينده تكميل خواهد شد.
مصطفي اف ادامه داد: جمهوري آذربايجان از طرح هاي اقتصادي مشترك با ايران حمايت مي كند و در ماه مارس سال 2019 ميلادي، اجلاس كميسيون مشترك همكاري هاي اقتصادي ايران و آذربايجان در باكو برگزار خواهد شد.
جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان در ابتداي سال 95 به منظور توسعه همكاري هاي اقتصادي، به ايجاد ارتباط ريلي دو كشور متعهد شده بودند و اين طرح در فروردين امسال به بهره برداري رسيد.
شهرستان آستارا با 91هزارنفر جمعيت در غرب گيلان واقع شده و با جمهوري آذربايجان 38 كيلومتر مرز خشكي و 15 كيلومتر مرز آبي دارد.
7105 / 7124/2007