تمرين ايمني و امداد دريايي در بندر خرمشهر برگزار شد

آبادان - ايرنا - مدير كل بندر و دريانوردي خرمشهر گفت:تمرين قايق بقا(لايف رافت) به منظور ارتقاء سطح آموزشي دريانوردان و ترويج استفاده از تجهيزات ايمني دريايي سه شنبه در بندر خرمشهر برگزار شد.

نوراله اسعدي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اين مانور توسط شركت هاي ISCO و خط دريا بندر با همكاري معاونت دريايي بندر خرمشهر در راستاي اشاعه فرهنگ دريايي و اهداف كنوانسيون بين المللي حفظ جان افراد در دريا و حفاظت از محيط زيست دريايي اجرا شد.
وي گفت: در جريان برگزاري اين تمرين دريايي كه طبق سناريوي از پيش طراحي شده باحضور شركت هاي كشتيراني فعال ملوانان و دانشجويان دانشگاه علوم و فنون خرمشهر در بندر خرمشهر برگزار شد، دريانوردان با انجام ماموريت هاي محوله در زمان تعيين شده تمام مراحل مانور را مطابق برنامه با موفقيت اجرا كردند.
وي افزود: پيش از اين، مانور آدم به دريا و اطفاء حريق شناور براي دريانوردان و شناورهاي سنتي در بندر خرمشهر برگزار شده بود.
نخستين اسكله خرمشهر در سال 1308 خورشيدي و در جريان پهلوگرفتن يك فروند اقيانوس‌پيما به بهره‌برداري رسيد.
بندر خرمشهر يكي از بنادركانتينري كشور در خليج فارس بوده و به دليل همجواري با كشور عراق، يك منطقه استراتژيك از نظر تجاري و سياسي محسوب مي شود كه با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاري اروند و نزديكي به پالايشگاه آبادان و صنايع فولاد خوزستان فرصت مناسبي براي سرمايه گذاري در آن فراهم است.
6068/7100