خادمان اربعين حسيني در صحنه تجليل شدند

كرمانشاه – ايرنا – جمعي از خادمان و فعالان اربعين حسيني و دست اندركاران ستاد اربعين شهرستان صحنه روز سه شنبه در مراسمي كه با حضور مسئولان استاني و شهرستاني برگزار شد، تجليل شدند.

به گزارش ايرنا، فرماندار شهرستان صحنه در اين مراسم كه با حضور مسئول ستاد عتبات عاليات استان كرمانشاه و دبيران جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي و مجمع خدمتگزاران اربعين حسيني، فرماندهان نظامي و انتظامي و خادمين حسيني در مسجد امام حسين (ع) اين شهرستان برگزار شد، با بيان اينكه عاشورا و نهضت كربلا سرمايه اي بزرگ براي ماست، اظهار داشت: بايد تلاش كرد تا ارزش هاي ديني و فلسفه قيام امام حسين (ع) در جامعه نهادينه شوند.
نورالدين فرزادي پور اظهار داشت: امام حسين (ع) با قيام و ايستادگي در مقابل ظلم و بي عدالتي به بشريت درس ايثار، شجاعت، آزادگي و از خودگذشتگي آموخت.
او با اشاره به اينكه خادمين حضرت اباعبدالله (ع) جان، مال و زندگي خود را وقف آن امام همام كردند تا ارادت قلبي خود را به ايشان نشان دهند، افزود: خدمت به مردم و زائران حضرت سيدالشهدا (ع) يك عبادت و امري ارزشمند است كه نصيب هر فردي نمي شود.
فرزادي پور خاطرنشان كرد: بايد قدر خدمتگزاري به زائران را در هر شرايطي دانست كه موجب سعادت و اجر دنيوي و اخروي است.
فرماندار صحنه در ادامه با بيان اينكه دستگاه امام حسين (ع) داراي معناطيس عجيبي است كه تمام عالم را متحير خود مي كند، تصريح كرد: افرادي كه در راهپيمايي عظيم اربعين شركت مي كنند، از مليت هاي مختلف دنيا مشاركت دارند و تنها محدود به مكتب تشيع نمي شود.
وي يآور شد: امام حسين در مفطعي از تاريخ به ضرورت تكليف در مقابل ظالمين ايستادگي كرد و از سال 61 هجري همچنان اين ايستادگي بالنده تر و نمايان تر مي شود.
وي اضافه كرد: تكليفي كه امام حسين (ع) به آن عمل كرد درس آزادگي و انسانيت براي نسل هاي ديروز، امروز و فرداست كه در زندگي از آن بهره و الگو بگيريم.
در پايان اين مراسم از خادمان و اعضاي ستاد خدمت رسان به زائران شهرستان صحنه تجليل به عمل آمد.
8066/7447