نشست روحاني با نمايندگان سه استان براي بررسي بحران آب برگزار مي شود

تهران - ايرنا - نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي گفت:نشست ويژه رييس جمهوري با نمايندگان سه استان خوزستان، لرستان و چهارمحال بختياري در مجلس براي بررسي بحران آب امروز سه شنبه برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، عباس پاپي‌زاده در حاشيه جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران در مورد اعتراض نمايندگان تعدادي از استان هاي كشور در هنگام سخنان رييس جمهوري بيان كرد: تعدادي نمايندگان استان هاي خوزستان، چهارمحال‌بختياري و لرستان در جلسه امروز صحبتي با رييس جمهور داشتند مبني بر اينكه بايد جلوي تصميمات غلط در زمينه انتقال آب گرفته شود.
وي يادآور شد: رييس جمهوري هم قول داد كه موضوع را در دستور كار قرار دهد و اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهوري و محمد باقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه را مامور رسيدگي به اين موضوع كرد.
نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: بنا شد امروز سه شنبه با دكتر روحاني، جهانگيري و نوبخت جلسه اي در موضوع آب داشته باشيم تا مشكلات هر زودتر حل شود.
وي با بيان اينكه موضوع انتقال آب به يكي از اقدامات تخريبي محيط زيست تبديل شده است،افزود: در دهه‌هاي گذشته از طرق مختلف اقدام به انتقال آب بين حوضه‌اي شده و اين باعث از بين رفتن رژيم طبيعي رودخانه‌ها، درياچه‌ها و تالاب‌ها شده است.
وي گفت: نخستين اثر مخرب اين موضوع را در درياچه اروميه و با سدسازي و انتقال آب ديديم، بعد از آن نيز شاهد بوديم خوزستان دچار نابودي شد و علاوه بر اين تالاب‌ها و درياچه‌هاي زيادي در سطح كشور از جمله اين استان خشك شد.
نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: خوزستان تبديل به كانون گرد و غبار در كشور شده و اين مساله اكنون بر 22 استان ديگر تاثير گذاشته است و اين به اين معناست كه ما تصميم گيري خوبي در مورد منابع آب نگرفته‌ايم.
پاپي زاده گفت: وزارت نيرو و دستگاه هاي مربوطه هم حاضر به جبران موضوع نيستند. لايحه بودجه نيز شرايطي دارد كه امكان انجام كارهاي جديد در زمينه انتقال آب وجود ندارد اما به دليل برخي از فشارهايي كه به دولت وارد مي شود تصميمات اشتباه تكراري در حال وقوع است.
سيام**9121**1336/ 6037