۴ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۴
کد خبر: 83147032
۰ نفر
10 هزار نخ سيگار قاچاق در آستارا كشف شد

آستارا - ايرنا - فرمانده نيروي انتظامي آستارا از كشف 10 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق و دستگيري قاچاقچي 32 ساله آن در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نمازي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: ماموران انتظامي، اين محموله سيگار را روز گذشته از يك واحد صنفي كشف و قاچاقچي آن را به مراجع قضايي معرفي كردند.
وي افزود: ارزش سيگارها 40 ميليون ريال است و نظارت بر واحدهاي صنفي آستارا در راستاي حمايت از كالاي ايراني و مقابله با قاچاق، تشديد شده است.
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا فرمانده نيروي انتظامي آستارا از كشف و توقيف چهار هزار و 300 كيلوگرم تخم مرغ فاسد و غير بهداشتي و دستگيري يك نفر حامل آن در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ نمازي گفت: ماموران انتظامي ايستگاه بازرسي سه راه قلعه، اين محموله را امروز حين اجراي طرح مقابله با كالاي قاچاق و غير بهداشتي در بازرسي از يك دستگاه خودروي كاميون در محور مواصلاتي اردبيل- آستارا كشف كردند.
وي افزود: متخلف 32 ساله اين محموله دستگير و به محاكم قضايي معرفي شد و تخم مرغ هاي فاسد به شبكه دامپزشكي آستارا تحويل داده شد.
وي اظهار كرد: اين محموله 510 ميليون ريال ارزش داشت اما به دليل نگهداري و بسته بندي غير بهداشتي، فاسد شده بود و شهروندان در خريد فرآورده هاي خام دامي به تاريخ توليد و انقضاي آن دقت و حتي الامكان از تخم مرغ هاي داراي نشان و بسته بندي استفاده كنند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و پنج هزار واحد صنفي در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 2007