نوار ساحلي بايد از آلودگي و تعرض مصون بماند

بندرعباس- ايرنا- رييس كل دادگستري استان هرمزگان با اشاره به رهاسازي پساب‌هاي آلوده در ساحل بندرعباس، مهلت دوماهه ‌اي براي دستگاه‌هاي متولي به منظور عمل به وظايف قانوني تعيين و تصريح كرد: نوار ساحلي به عنوان مهمترين انفال در سطح استان بايد از هرگونه تعرض و آلودگي در امان بماند.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي دادگستري هرمزگان حجت الاسلام محمد صادق اكبري افزود: رهاسازي پساب‌هاي آلوده در ساحل بندرعباس بحراني زيست محيطي و تهديدي جدي براي سلامت عمومي شهروندان ايجاد كرده كه اقدام جدي و فوري رستگاه هاي مسوول را مي طلبد.
وي همچنين بر لزوم مسووليت پذيري تمامي دستگاه‌هاي اجرايي و نظارتي درباره عواقب ناشي از تخريب، تصرف و تغيير كاربري زمين ملي و آلودگي‌هاي زيست محيطي تأكيد كرد و اقدام قاطع و پاسخگويي متوليان اين حوزه را خواستار شد.
اين مقام قضايي با اعلام اين مطلب كه مقابله با عوامل آلوده كننده محيط زيست مورد توجه جدي دستگاه قضايي است، خاطرنشان كرد: بر اساس برخي گزارش ها آلودگي در ساحل بندرعباس تا بستر و عمق دريا گسترش يافته است.
وي با اشاره به اينكه دستگاه‌هاي اجرايي همواره از در پيش گرفتن تدابيري براي رفع معضل ورود پساب به دريا خبر مي ‌دهند كه تاكنون به نتيجه مطلوب نرسيده هشدار داد:اين مسأله بايد ظرف مدت مقررتعيين تكليف شود و در صورت ادامه روند موجود، با متخلفان برخورد قانوني خواهد شد.
2094 /6048