خيّران مدرسه ساز سرمايه هاي ارزشمند آموزش و پرورش هستند

مهاباد- ايرنا- فرماندار تكاب گفت: خيّران مدرسه ساز سرمايه هاي گرانقدر و ماندگار آموزش و پرورش بوده و از جايگاه بسيار والايي در جامعه برخوردار هستند.

به گزارش ايرنا، علي مكرمي روز دوشنبه در آيين بهره برداري از مدرسه 2 كلاسه خيرساز روستاي «گوله گوله» اين شهرستان افزود: خيران مدرسه ساز در توسعه فضاهاي آموزشي در مناطق محروم و دورافتاده نقش مهم و اثرگذاري داشته اند.
وي با بيان اينكه تاكنون 230 كلاس درس با مشاركت خيران مدرسه ساز در تكاب ساخته شده است، ادامه داد: كار نيك و ماندگار خيرين مدرسه ساز بايد همواره بازگو شده و مورد تجليل و قدرداني قرار گيرد.
مكرمي افزود: خيران مدرسه ساز با مشاركت در امر مقدس مدرسه سازي براي آخرت خود سرمايه گذاري مي كنند و بازوي توانمند آموزش و پرورش در ارتقاي فضاهاي آموزشي هستند.
مدير آموزش و پرورش تكاب نيز در اين مراسم گفت: مدرسه 2 كلاسه روستاي دورافتاده گوله گوله از توابع بخش تخت سليمان در زميني به مساحت 750 مترمربع و با زيربناي 100 مترمربع با ظرفيت 40 دانش آموز به صورت مشاركتي و خيرساز احداث شده است.
يحيي علي پناه افزود: براي احداث اين مدرسه، سه ميليارد ريال از محل اعتبارات دولتي و مشاركت آقاي عابدين بحري، از خيرين مدرسه ساز اين شهرستان هزينه شده است كه با بهره برداري از آن 15 دانش آموز دوره ابتدايي اين روستا از فضاي آموزشي مناسب بهره مند شدند.
وي ادامه داد: هم اينك 9 طرح مدرسه سازي با 33 كلاس درس با اعتباري بالغ بر 65 ميليارد ريال با مشاركت سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس آذربايجان غربي و خيرين مدرسه ساز در تكاب در حال احداث است.
به گزارش ايرنا، 13 هزار و 728 دانش آموز در مقاطع مختلف در مدارس دولتي و غيردولتي تكاب مشغول به تحصيل هستند.
تكاب با 81 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است كه 36 هزار نفر از اين جمعيت در 100 روستا ساكن هستند.
7514/6185/2093