تاثیر آلودگی های نفتی عسلویه بر اقلیم جنوب فارس پایش می شود

شیراز-ایرنا- مدیر كل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: با دستور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور و با هماهنگی هایی كه در این زمینه انجام شده، چگونگی تاثیر آلودگی های نفتی منطقه عسلویه در استان بوشهر بر اقلیم و آب و هوای جنوب فارس، رصد و پایش می شود.

روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست فارس در گزارش روز دوشنبه خود به نقل از سعید محمودی افزود: تصمیم بر
پایش تاثیرات آلودگی نفتی در استان بوشهر بر جنوب استان فارس، در پی نشست اخیر سید محسن علوی نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی با عیسی كلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اتخاذ شده است.
وی بیان داشت: آلودگی بارگذاری شده در بوشهر به شدت شهرستان های جنوبی استان فارس را متاثر كرده است بنابراین با تلاش های صورت گرفته و با هماهنگی های انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و امور مالیاتی كشور، سهم عوارض آلودگی شهرستان های جنوب این استان تعیین شده و پیگیری های لازم برای منتفع شدن مردم منطقه از این عوارض انجام خواهد شد.
او گفت: همچنین در نشست یاد شده، سید محسن علوی نماینده مردم شهرستان مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درخواست كرد، تاثیر آلایندگی صنایع نفتی در عسلویه در شهرستان های لامرد و مُهر با جدیت پیگیری شود تا بیش از این حقوق مردم این شهرستان ها تضییع نشود و امكانات بهداشتی و درمانی در اختیار مردم این 2 شهرستان قرار گیرد.
محمودی ادامه داد: همچنین تاثیرات آلایندگی منطقه پارس جنوبی از طریق ردیابی عناصر آلاینده هوا بر شهرستان های جنوبی استان فارس از سوی یك تیم كارشناس به صورت كاملا علمی مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن نیز به رئیس سازمان محیط زیست ارایه شده است.
شهرستان های لامرد و مُهر به ترتیب در فاصله 365 كیلومتری و 330 كیلومتری جنوب شیراز واقع شده اند.
6113 /6118