فرماندار: شركت راه آهن خط ريلي آستارا را ايمن كند

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: شركت راه آهن ايران به ايمن سازي مسير خط ريلي آستارا متعهد است و بايد با توجه به حجم بالاي تردد در محدوده آن، به تعهد خود عمل كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، يونس رنجكش روز دوشنبه در بازديد از رودخانه مرزي آستاراچاي و پل ريلي آستارا-آستارا اظهار داشت: شركت راه آهن ظرف يك ماه آينده بايد با نصب فنس در محدوده آن در خاك ايران به ايمن سازي مسير اقدام كند.
خط ريلي آستارا - آستارا بين جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان به منظور توسعه همكاري هاي اقتصادي، در فروردين امسال به بهره برداري رسيد و محل تلاقي آن با محور آستارا - اردبيل، همواره شاهد تردد و ترافيك خودروهاست.
فرماندار آستارا با بيان اين كه واردات و صادرات كالاها از خط ريلي اين شهرستان رونق گرفته و تاثير زيادي بر اقتصاد منطقه گذاشته است از بازاريان خواست با ارائه طرح و ايده در شكل گيري داد و ستدهاي نو همكاري كنند.
رنجكش ادامه داد: افراد مختلف در اراضي ملي، ساحلي و حوالي باغ پرندگان آستارا به ساخت و ساز اقدام كرده بودند و با همكاري اداره راه و شهرسازي و مراجع قضايي، پنج پرونده تخلف در دست بررسي است و به زودي به رفع تصرف آنها اقدام خواهد شد.
وي بيان كرد: رعايت حريم دريا در ساخت و سازها بايد مورد توجه قرار گيرد و با هرگونه تصرف اراضي ملي برخورد قانوني خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و 18 كيلومتر نوار ساحلي در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030