واگذاري زمين به سرمايه گذار در خوزستان75درصد افزايش يافت

اهواز-ايرنا- مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي خوزستان گفت: از ابتداي امسال تا كنون در واگذاري زمين به سرمايه گذار و عقد قرارداد در شهرك هاي صنعتي استان در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 75 درصد رشد داشتيم.

اخلاق محمديان دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين در حالي است كه پارسال نسبت به سال قبل از آن، در مجموع در بخش واگذاري زمين از شهرك هاي صنعتي خوزستان به سرمايه گذار 68 درصد رشد داشتيم.
وي گفت: يكي از دغدغه هاي ما تكميل زيرساخت ها است كه امسال براي تكميل اين زيرساخت ها در شهرك هاي صنعتي استان موافقت نامه اي را براي تخصيص 420 ميليارد ريال با وزارت صنعت ،معدن و تجارت امضا كرديم كه هنوز اين اعتبار تخصيص داده نشده است.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان با اشاره به اينكه واحدهاي صنعتي كوچك نياز براي ادامه توليد نياز به حمايت دارند افزود: در چند سال اخير 200 واحد صنعتي در استان به چرخه توليد برگشتند.
وي گفت: طرح هاي مختلفي از جمله طرح اشتغال فراگير، اشتغال روستايي و اعطاي تسهيلات به منظور رونق توليد و ايجاد اشتغال در استان انجام گرفته است.
محمديان ادامه داد: يكي از كمك هاي مالي كه استانداري خوزستان به منظور رونق توليد در استان انجام داده است پرداخت پنج هزار ميليارد ريال اعتبار به بانك ملي به منظور كمك در پرداخت تسهيلات به واحدهاي صنعتي و توليدي بوده است.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان ادامه داد: يكي از طرح هاي سرمايه گذاري كه در اغلب شهرك هاي صنعتي استان توسط سرمايه گذاران خارجي و داخلي در حال انجام است توليد برق با استفاده از صفحه هاي خورشيدي است كه با توسعه اين طرح مي توان به توان توليد برق و درآمد زايي استان كمك بزرگي كرد.
وي درادامه با اشاره به برگزاري هفتمين نمايشگاه توانمندي‌هاي صنعتي و فني و مهندسي خوزستان در تاريخ نهم تا 12 آذرماه امسال افزود: در نمايشگاه امسال 26 قرارداد بين واحدهاي صنعتي منعقد شد و 85 تفاهم نامه اقتصادي نيز به امضا رسيد.
محمديان گفت: بالغ بر 20 هزار نفر در 71 شهرك و ناحيه صنعتي خوزستان مشغول به كار هستند.
7158/6002