مدال هاي طلا و برنز كشور به شمشيربازهاي اروميه اي رسيد

اروميه- ايرنا- دبير هيات شمشيربازي آذربايجان غربي گفت: هادي رضوي نيا و سجاد شجاع زاده شمشيربازهاي جوان اروميه اي در رشته فلوره موفق به كسب يك نشان طلا و يك برنز در رقابت هاي آزاد قهرماني كشور شدند.

شهريار نوبخت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين مسابقات به مدت يك روز با حضور فلوريست هاي برتر كشور به ميزباني تهران برگزار شد.
وي بيان كرد: هادي رضوي نيا عضو ثابت تيم ملي فلوره جوانان ايران است و قرار است در آينده نزديك براي شركت در رقابت هاي قهرماني آسيا عازم كشور اردن شود.
وي ادامه داد: رضوي نيا به همراه عرفان شيخ ريحاني از اردبيل و علي اميني از اصفهان از 24 تا 29 آذر امسال تمرين هاي درون اردويي خود را زير نظر محمد ميرمحمدي سرمربي تيم ملي در آكادمي ملي المپيك برگزار كردند.
دبير هيات شمشيربازي آذربايجان غربي با اشاره به ميزباني اروميه در برگزاري اردوي تيم ملي اپه دختران جوانان كشور گفت: اين اردو با حضور 10 ورزشكار از استان هاي اصفهان، يزد، البرز، تهران و آذربايجان غربي در خانه شمشيربازي تختي اروميه به انجام رسيد.
نوبخت با اشاره به اينكه اين اردو از 21 تا 29 آذر امسال برگزار شد، بيان كرد: زهرا مردتيزخراب، سما كشي آده، مبينا بافراست و فريماه باباپور چهار ورزشكار اروميه اي حاضر در اين اردو بودند.
به گزارش ايرنا هادي رضوي نيا با 18 سال سن، دارنده مقام سوم مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا را در تايلند است و حدود هشت سال به صورت حرفه اي اين ورزش را دنبال مي كند.
اين فلوريست جوان با تلاش و پشتكار از چهار سال قبل به عضويت تيم ملي در آمد.
آذر ماه امسال تيم دختران استان مقام سوم و جام برنزي نخستين دوره المپياد استعدادهاي برتر كشور را كسب كردند.
در بخش فلوره انفرادي اين المپياد «هانيه خوش خواهي» و «شيدا حسيني» هر 2 از آذربايجان غربي به ترتيب مدال هاي طلا و نقره را كسب كردند.
در بخش انفرادي اسلحه اپه «سما كشي آده» مدال برنز را از آن خود كرد و در بخش تيمي اسلحه فلوره تيم آذربايجان‌غربي با تركيب «هانيه خوشخواهي، شيدا حسيني، هليا اسماعيل‌زاده و زهرا حيدرزاده» جام طلايي را بالاي سر برد و تيم اسلحه اپه استان نيز با تركيب «سما كشي آده، فاطمه احمدي، زهرا مرد و آنيتا بيات ماكو» به مقام نايب قهرماني رسيد.
هيات شمشيربازي آذربايجان غربي يكي از هيات هاي فعال و موفق آذربايجان غربي است كه با تاسيس خانه شمشيربازي در محل ورزشگاه تختي اروميه، فعاليت چشمگيري در راستاي جذب و تربيت علاقه مندان اين رشته دارد و فعاليت خود را از سال 1382 در استان آغاز كرد.
7156/2093