وزير ارشاد به مقام شامخ شهداي آذربايجان غربي اداي احترام كرد

اروميه - ايرنا - وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كه شامگاه گذشته /يكشنبه/ وارد آذربايجان غربي شده است، در سرآغاز برنامه هاي خود به مقام شامخ شهداي اين استان در اروميه اداي احترام كرد.

به گزارش ايرنا سيد عباس صالحي روز دوشنبه با حضور در باغ رضوان اروميه و نثار شاخه هاي گل و قرائت فاتحه ياد و خاطره جانفشاني هاي شهداي استان در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن را گرامي داشت.
جمعي از مسوولان اداره ها و خانواده هاي معظم شاهد و ايثارگران و اقشار مختلف مردم نيز در اين آيين حضور داشتند.
به گزارش ايرنا وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در سفر 2 روزه خود به استان، صبح امروز پس از حضور در گلزار شهدا و اداي احترام به مقام شامخ شهيدان با حجت الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي، نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي ديدار و در ششمين جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان شركت مي كند.
امضاي تفاهم نامه همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و استانداري آذربايجان غربي در دفتر نمايندگي ولي فقيه در استان، نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرهاي اروميه، ماكو، سلماس، پلدشت، چايپاره، شوط و چالدران در تالار شمس مجتمع فرهنگي و هنري اروميه و همچنين ديدار با خانواده مرحوم حجت الاسلام والمسلمين سپهري، مديركل اسبق اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي از ديگر برنامه هاي وزير فرهنگ و ارشاد در روز نخست سفر به استان است.
ديدار با حسين افشاري معرق كار و احمدرضا رحيمي نگارگر اروميه اي به عنوان هنرمندان پيشكسوت آخرين برنامه هاي روز نخست سفر وزير ارشاد به آذربايجان غربي به شمار مي رود.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي صبح فردا /سه شنبه/ پس از شركت در جلسه با روساي خبرگزاري جمهوري اسلامي، كتابخانه هاي عمومي، حج و زيارت، اوقاف و امور خيريه استان، از پروژه ملي تالار مركزي اروميه بازديد خواهد كرد.
سيد عباس صالحي براي ديدار با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرهاي مهاباد، اشنويه، پيرانشهر، نقده، سردشت، مياندوآب، شاهين دژ و بوكان در سالن آمفي تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مهاباد حضور خواهد يافت.
وزير ارشاد همچنين با 6 نفر از مفاخر فرهنگي و هنري استان به نام هاي عليرضا قوجاري نقاش، حسن محمدزاده فيلمساز، سيد محمد مير قلنج خادم قرآن، كامران داوري نكو پژوهشگر و علي معين فر و سيامك مختاري از پيشكسوتان فرهنگي ديدار خواهد كرد.
نشست خبري با خبرنگاران در سالن اجتماعات خانه مطبوعات استان آخرين برنامه سيد عباس صالحي در سفر به آذربايجان غربي است و مقام عالي وزارت به پرسش خبرنگاران پيرامون دستاوردهاي سفر به استان و برنامه هاي آن پاسخ خواهد داد.
7129/3072