آستارا براي گراميداشت حماسه 9 دي آماده مي شود

آستارا - ايرنا - امام جمعه آستارا گفت: حماسه همبستگي مردم گيلان با ولايت فقيه در نهم دي ماه در اين شهرستان گرامي داشته خواهد شد و رسانه ها، جامعه روحانيت و مسئولان در بصيرت افزايي ملت نقش مهمي دارند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا عصر يكشنبه در جلسه هماهنگي برنامه هاي سالروز حماسه 9 دي ماه در دفتر امام جمعه آستارا افزود: به پاس سالروز حضور حماسي مردم استان در پشتيباني از ولايت در هشتم دي ماه، آئين روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت در ساعت 10 صبح هشتم دي در مسجد عباسيه آستارا با سخنراني نماينده ولي فقيه در سپاه قدس گيلان برگزار خواهد شد.
وي بيان كرد: 9 دي نماد ولايت پذيري مردم فهيم ايران و پيوند عميق با رهبر است و ارزش هاي پيام هاي اين روز بايد براي هميشه حفظ شود.
امام جمعه آستارا ادامه داد: رنگ و بوي انقلابي گري در كشورهايي نظير عراق، سوريه، بحرين، مصر و يمن با معرفي سيماي نوراني انقلاب اسلامي ايران مشهود است و چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب بايد با شكوه تر از گذشته گرامي داشته شود.
وي گفت: انقلاب اسلامي از ريشه مردمي برخوردار است و با روشنگري رهبر انقلاب و تلاش مسئولان، پيشرفت هاي خوبي در كشور بدست آمده و بايد دولت در حل مشكلات اقتصادي، متناسب با سياست هاي مقام معظم رهبري تلاش كند.
سامان ساسانيان معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا هم در اين جلسه گفت: دستگاه هاي دولتي بخصوص دانشگاه ها و موسسات آموزشي و فرهنگي بايد جهت تنوير افكار عمومي و بصيرت افزايي در خصوص 9 دي اقدام كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007