۲ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۵۶
کد خبر: 83144261
۰ نفر
ظریف: حمایت از فلسطین سیاست مبنایی جمهوری اسلامی است

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه حمایت از فلسطین را یكی از سیاست های مبنایی جمهوری اسلامی عنوان كرد و گفت: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا از مركز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمود الزهار رئیس و دیگر اعضای فراكسیون حماس در مجلس فلسطین صبح امروز یكشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و درباره آخرین تحولات فلسطین مورد بحث و تبادل نظر كردند.
وزیر امور خارجه در این دیدار با بیان اینكه جهان‌ اسلام باید به رغم برخی اختلافات حول محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوء استفاده ها گرفته شود افزود: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می گیرد و این فشارها بر همه كشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد.
ظریف تصریح كرد: حمایت از فلسطین یكی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت های اسلامی كه به حمایت صهیونیست ها و آمریكا دل بسته اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست ها دوست و شریك مطمئنی برای هیچ كس نیستند.‌
محمود الزهار نیز در این دیدار با بیان اینكه ایران از فلسطین 'حمایت حقیقی' به عمل می آورد، ابراز امیدواری كرد: پروژه صهیونیسم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هر چه زودتر پایان یابد.
رئیس فراكسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس خاطرنشان كرد: مجلس فلسطین بطور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام كند.
وی تصریح كرد: بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی تواند منحل شود و باید به كار خود پایان دهد.
وزیر امور خارجه كشورمان نیز با ابراز تاسف از اعلام انحلال مجلس فلسطین این اقدام را خلاف اصول دموكراتیك و موجب سوء استفاده صهیونیست ها برشمرد و بر ضرورت وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت تاكید كرد.
به گزارش ایرنا رئیس و دیگر اعضای فراكسیون حماس در مجلس فلسطین روز گذشته هم با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و از وی برای سفر به غزه دعوت كردند
سیام**2021**1553