1200 متر مربع به زيربناي فرودگاه شاهرود اضافه شد

شاهرود- ايرنا- نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي گفت: با همت مردم و دولت يكهزار و 200متر مربع به زيربناي فرودگاه شاهرود و 500 متر به طول باند آن افزوده شد.

به گزارش ايرنا، سيد حسن حسيني شاهرودي شنبه در جشن مردمي ارتقاء فرودگاه شاهرود به فرودگاه بين المللي كه با حضور استاندار و جمعي از مسوولان استان سمنان و شهرستان هاي شاهرود و ميامي برگزار شد، با بيان اينكه تا پارسال هيچ اعتبار دولتي براي فرودگاه شاهرود هزينه نشد، افزود: براي توسعه اين فرودگاه تاكنون حدود هشت ميليارد ريال هزينه شده است.
وي با اشاره به كمك دولت تدبير و اميد براي توسعه فرودگاه در يك سال گذشته، اظهار داشت: سفر رئيس جمهوري به شاهرود علاوه بر ارتقاء فرودگاه بركت معنوي هم داشت و اقتدار جمهوري اسلامي را در برابر چشم دشمنان به نمايش گذاشت.
اين نماينده مجلس با بيان اينكه اعتبارات اختصاص داده شده به استان سمنان در سفر رياست جمهوري حدود هشت برابر بودجه سالانه آن است، تصريح كرد: پيش از سفر سعي شد مشكلات عنوان شود كه نتيجه بعدا اعلام مي شود.
حسيني شاهرودي اختصاص اعتبار براي راه هاي شرق استان سمنان، ايجاد مركز جامع سرطان و اتمام اورژانس بيمارستان امام حسين (ع) را از مصوبات سفر رييس جمهوري برشمرد و افزود: در اين سفر كارخانه ذوب فولاد با ظرفيت 100 هزار تن افتتاح شده و هم زمان عمليات اجرايي گام دوم آن آغاز شد.
وي با اشاره به كلنگ زني كارخانه ذوب آهن شاهرود باظرفيت ايجاد 2 هزار اشتغال ابراز كرد: تكميل ورزشگاه 15 هزار نفري شاهرود هم در دستور كار قرار گرفت.
نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي به ايجاد پست برق 63 كيلو ولت طرود هم اشاره كرد و گفت: اگر معادن مس، پتاس و سرب را فعال كنيم بر اقتصاد كل استان تاثيرگذار است.
حسيني شاهرودي به ارتقاء فرودگاه شاهرود هم اشاره كرد و گفت: در كشور 30 فرودگاه مرز هوايي دارند و 9 فرودگاه بين المللي هستند.
وي هدف از ساخت اين فرودگاه را صادرات محصولات كشاورزي شهرستان عنوان كرد و افزود: بيشترين صادرات استان سمنان مربوط به شاهرود است ، فقط يكي از شركت هاي مستقر در اين شهرستان 60 ميليون دلار صادرات داشته است.
وي ادامه داد: بين المللي شدن فرودگاه شاهرود حجم مبادلات و صادرات محصولات كشاورزي اين شهرستان را 10 برابر مي كند.
7359/6167