مسئولان تعهد كمك به زلزله زدگان بجنورد را از ياد بردند

بجنورد- ايرنا- مسئولان خراسان شمالي كه كمتر از يك سال پيش در بازديد از نمايشگاه عكسي، پرداخت 95 ميليون ريال براي كمك به زلزله زدگان بجنورد را تعهد كرده بودند، تا كنون به اين وعده خود عمل نكرده اند.

به گزارش ايرنا، بهمن پارسال نمايشگاه عكس 'آرزوهاي گمشده' توسط موسسه «آبشار هنر» به نفع زلزله زدگان بجنورد برپا و قرار شد عوايد حاصل از فروش آثار آن صرف كمك به آسيب ديدگان اين حادثه شود.
يك منبع آگاه روز شنبه به خبرنگار ايرنا اظهار داشت: شمار زيادي از مسئولان استان و شهرستان از اين نمايشگاه ديدن كرده و آثاري را خريدند اما اكنون با گذشت 11 ماه از آن موعد، علي رغم بردن آثار منتخب خود، وجوه تعهد شده را پرداخت نكرده اند.
وي كه خواست نامش در خبر فاش نشود، افزود: در همان موقع ميزان كمك هاي مسئولان رسانه اي شد اما از آن اقدام به جز چند عكس يادگاري و وعده هاي محقق نشده، چيزي برجاي نماند.
وي اضافه كرد: اين در حالي است كه بازديد كنندگان عادي آن نمايشگاه، با خريد آثاري براي پرداخت 25 ميليون ريال كمك به زلزله زدگان اقدام كردند كه به تمامي تحقق يافت.
در نمايشگاه ياد شده كه در محل مجموعه فرهنگي عميق بجنورد برپاي شده بود، 32 اثر از 2 هنرمند عكاس بجنوردي در معرض ديد عموم قرار گرفته بود.
زلزله اي به قدرت 5.7 ريشتر شامگاه شنبه 23 ارديبهشت سال 96، بجنورد، مركز استان خراسان شمالي را لرزاند كه اين حادثه علاوه بر خسارت به منازل و اماكن، 2 كشته و بيش از 400 نفر مصدوم برجاي گذاشت.
7185/5132