149 تيم راهداري در جاده هاي كرمانشاه آماده خدمات رساني هستند

كرمانشاه - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه ، از آغاز فعاليت 148 تيم راهداري در جاده هاي استان در راستاي اجراي طرح راهداري زمستاني خبر داد.

فريبرز كرمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: طرح راهداري زمستاني امسال از 15 آذر آغاز شده و تا 25 فروردين سال آينده ادامه خواهد داشت.
او وظيفه راهداري و حمل و نقل جاده اي را خدمات دهي به مردم و ايمني جاده ها اعلام كرد و افزود: اداره راهداري از چهار معاونت فني، حمل و نقل، راهداري ومعاونت پشتيباني تشكيل شده است.
او در ادامه با اشاره به هشت هزار و 60 كيلومتر راه روستايي و شهري در استان كرمانشاه، گفت: 49 محور استان در زمان بارش برف نياز به نمك پاشي دارد.
مديركل راهداري و حمل ون قل جاده اي استان كرمانشاه در ادامه افزود: در زمستان 149 اكيپ در جاده ها با 28 نمك پاش آماده خدمت رساني هستند و به صورت 24 ساعته از طريق الكترونيكي جاده ها را رصد مي كنند.
كرمي، تعداد راهدارخانه هاي ثابت استان را 35 مورد اعلام كرد و افزود: بر حسب نياز هشت راهدارخانه سيار ديگر هم كار خدمت رساني به مردم در زمستان را برعهده دارند.
وي تصريح كرد كه درصدد هستيم دسترسي آنتني را از جاده ها حذف كنيم و در قالب مجتمع خدمات رفاهي متمركز كنيم.
او تعداد مجتمع هاي خدمات رفاهي را 27 مجتمع اعلام كرد و افزود: 12 مجتمع ديگر در حال ساخت است و 22 مجتمع رفاهي هم در حال بررسي اداري مي باشد.
وي همچنين اعلام كرد كه طرح ساماندهي موتور سواران هم با همكاري دهياران و فرمانداران و پليس راهور در حال انجام مي باشد.
وي در بحث توزيع لاستيك رانندگان ماشين سنگين و سواري گفت: تاكنون حدود 30 هزار حلقه لاستيك به رانندگان ماشين هاي سنگين و 10هزار حلقه لاستيك به رانندگان خودروهاي سواري تحويل داده شده است.
استان كرمانشاه 2 ميليون نفر جمعيت ساكن در 2 هزار و 600 روستا و 33 شهر دارد.
3033/8066