پمپئو از شعر نظامی گنجوی علیه ایران سوء استفاده كرد

نیویورك- ایرنا- وزیر خارجه آمریكا كه می خواهد از هر وسیله ای برای جنگ رسانه ای و خبری علیه ایران استفاده كند، به بهانه شب یلدا از شعر نظامی گنجوی شاعر بزرگ ایران زمین سوء استفاده كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مایكل پمپئو روز جمعه با انتشار یادداشت توئیتری شب یلدا را بر مردم ایران تبریك گفت.
وی كه از حامیان جدی تحریم مردم ایران است و با به كارگیری تمامی امكانات كوشیده است با تحمیل فشار اقتصادی بر مردم، آن ها را به قیام وادارد، افزوده است: همانگونه كه نور بر تاریكی پیروز می شود و در حالی كه مردم افتخار آفرین ایران بلندترین شب سال را جشن می گیرند، برای آنها رونق اقتصادی و آزادی را آرزو می كنم.
وزیر خارجه آمریكا كه از مستشاران فارسی زبانی همچون گروهك منافقین و سلطنت طلبها استفاده می كند كه كمر به نابودی سرزمینشان بسته اند و از بیگانگانی كه حتی به همقطاران خود هم رحم نمی كنند می خواهند كه آنها را در مقابله با اراده مردم یاری دهند، شعر نظامی گنجوی را شاهد گرفته است كه می گوید « همانگونه كه نظامی شاعر فارسی گفت حتی در ناامیدی بسی امید است، پایان شب سیه سفید است».
پمپئو فراموش كرده است كه دولت آمریكا بیش از دیگران می تواند مصداق این شعر باشد كه در طول دو سال بیش از 50 نفر از اعضای دولت تغییر یافته اند و از نظر اقتصادی و بین المللی در ضعیف ترین حد ممكن قرار گرفته است.
اروپام*1429

سرخط اخبار جهان