كودكان بي سرپرست درختان يك بوستان شيراز را پلاك كوبي كردند

شيراز-ايرنا- شماري از كودكان و نوجوانان بي سرپرست و بد سرپرست شيراز درختان بوستان بعثت شيراز را پلاك كوبي و شناسنامه دار كردند.

اين آيين با حضور كودكان و نوجوانان بي سرپرست و بدسرپرست در راستاي حفاظت از محيط زيست، ترويج و گسترش و فرهنگسازي حفاظت از محيط زيست و فضاي سبز شهري صورت گرفت.
روابط عمومي سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شيراز در گزارش ارسالي روز جمعه خود، اين برنامه را زمينه ساز افزايش حس تعلق خاطر، اعتماد به نفس و ورود كودكان و نوجوانان بي سرپرست و بد سرپرست به عرصه حيات اجتماعي و مشاركت مدني دانسته است.
طرح پلاك كوبي و شناسنامه دار كردن درختان شيراز از سال 1394 آغاز شده است، به گونه اي كه در اين طرح پلاك آلومينيمي شامل يك كد هشت رقمي به هر درخت اختصاص مي يابد و 17 آيتم در مورد درخت از جمله: نوع درخت، محيط بن، محيط برابر سينه، وضعيت آبخور، وضعيت شادابي درخت و... در فرمهاي مخصوص ثبت و در نهايت در محيط GIS بانك اطلاعات درختان ذخيره مي شود.
نزديك به 300 هزار درخت معابر عمومي كلانشهر شيراز تاكنون پلاك كوبي و شناسنامه دار شده است و برآورد مي شود 600 هزار اصله درخت ديگر در معابر عمومي نياز به پلاك كوبي و ثبت دارند.
طرح پلاك كوبي درختان توسط كودكان و نوجوانان بي سرپرست و بدسرپرست با همكاري هيات هاي مختلف ورزشي ،تشكل هاي مردم نهاد، موسسه فرهنگي ورزشي هماي طبيعت پارس، موسسه خيريه آشيانه مهر، انجمن همياران مهربان فضاي سبز و مركز شيرازشناسي شهرداري شيراز و با همت سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري و سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري شيراز اجرا شد.
9873/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها