توسعه آزاد راه ها در دستور كار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد

قزوین - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی آزادراه ها را ایمن ترین نوع از جاده ها دانست و گفت: توسعه آزادراه و بزرگراه از سوی بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران در این حوزه در دستور كار این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز جمعه و در حاشیه افتتاح رسمی طرح زمستانه راهداری، در جمع خبرنگاران تاكید كرد: از سرمایه گذاران و بخش های خصوصی دعوت می كنیم تا منابع مالی خود را برای احداث و توسعه آزاد راه ها بیاورند تا علاوه بر گسترش چنین طرح هایی در كشور، شاهد افزایش سطح رضایتمندی مردم و بهبود كیفی در حوزه حمل و نقل جاده ای نیز باشیم.
وی ادامه داد: البته باید ظرفیت ارایه خدمات رفاهی موجود در آزادراه ها را نیز مدرن و به روز كنیم.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به طرح بازآفرینی مناطق ناكارآمد شهری اشاره كرد و گفت: در برنامه ششم توسعه بازآفرینی 270 محله با احداث 100 هزار واحد مسكونی مورد هدف قرار گرفته و به استانداری ها نیز ابلاغ شده است.
وی با اشاره به اینكه در طرح بازآفرینی سه هدف احیای بافت واجد ارزش، تكمیل سرانه ها با كمك شهرداری ها و احداث واحدهای مسكونی در نظر گرفته شده است، یادآور شد: در این طرح احداث واحدها توسط مردم و یا شركت های توسعه گر انجام می شود.
این مسئول همچنین با اشاره به اجرای طرح حفاظ بتنی در آزادراه قزوین - تهران، تاكید كرد: ارتقای جدا كننده ها در آزادراه ها از جمله اهداف مهم وزارت راه و شهرسازی بوده چرا كه آزادراه های ما از داشتن سیستم های استاندارد ایمنی كه بتواند خودروها را از تعرض و تجاوز به خطوط مقابل بازدارند، بهره مند نبوده اند.
اسلامی ادامه داد: برای رفع مشكل موجود آزادراه ها، طرح حفاظ بتنی با فناوری بلوك مفصلی آزاد راه قزوین- تهران را در دستور كار خود قرار دادیم.كه امروز شاهد افتتاح این طرح بودیم
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسكن مهر اشاره كرد و گفت: تكمیل و تحویل 500 هزار واحد مسكن مهر و 400 هزار واحد جدید در كشور برای اقشار نیازمند به مشكن هدف گذاری شده است.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به پروژه راه آهن قزوین - رشت، افزود: این طرح در حال تكمیل شدن است كه امیدواریم در هفته اول اسفند ماه با پشت سرگذاشتن مراحل تكمیلی تست، نصب علایم و حركت قطار برروی ریل مورد بهره برداری قرار گیرد.
اسلامی در خصوص مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی نیز گفت: مصوبه های این شورا در حكم قانون بوده و باید اجرایی شوند و در صورتی كه مشكلی در این زمینه بود باید از سوی استانداران مورد پیگیری قرار گیرد.
وزیر راه و شهرسازی در سفر یك روزه خود به استان قزوین ضمن بازدید از راهدارخانه زیاران، طرح احداث نیوجرسی آزادراه قزوین - تهران را نیز مورد بهره برداری قرار داد.
8054*3013