آیین عبادی سیاسی نماز جمعه درشهرهای مختلف خوزستان برگزار شد

اهواز-ایرنا- آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در شهرهای مختلف استان خوزستان برگزار شد و ائمه جمعه در خطبه های خود به تبیین مسایل روز برای نمازگزاران پرداختند. .

تشدید اختلافات قومی مذهبی در دستور كار دشمن است
امام جمعه موقت دزفول با تاكید بر لزوم هشیاری مردم و مسئولان در قبال توطئه های دشمن گفت: تشدید اختلافات قومی مذهبی در ایران در دستور كار دشمن است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دزفول در مصلی امام علی(ع) دزفول با اشاره به دیدار خانواده شهدا با مقام معظم رهبری افزود: اگرچه نقشه دشمن برای مسلمانان برای همه آشكار شده ولی با توجه به فریب كار بودن آمریكا همواره باید هشیار باشیم.
وی گفت: انجام عملیات های مختلف سایبری و تروریستی، تشدید اختلافات قومی مذهبی و سوء استفاده از شرایط اقتصادی داخل ایران توسط دشمنان دنبال می شود.
وی با اشاره به تهدید رژیم صهیونیستی برای انجام عملیات نظامی در ایران گفت: هر حركتی از سوی این رژیم، نابودی آنها را به دنبال خواهد داشت.
امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت یادو خاطره شهدای عملیات كربلای چهار اظهار داشت: این عملیات با رمز رسول اكرم(ص) در شمال شلمچه اجرا شد كه یادآور نماز شب و نجواهای رزمندگان است.
وی افزود: این عملیات یادآور غواصان شهیدی است كه پیكر مطهر آنها بعدها با دست های بسته در یك گور دسته جمعی كشف شد.
حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به ولادت حضرت مسیح پیامبر صلح و صفا این مناسبت را گرامی داشت و سال نو را به پیروان این آیین تبریك گفت .
امام جمعه موقت دزفول با اشاره به برخورد یك نماینده مجلس با كارمند یكی از دستگاه ها گفت: متاسفانه 40 نفر از نمایندگان مجلس نیز نامه ای در حمایت از این نماینده فحاش برای استیضاح آماده كردند.
وی با بیان اینكه جلسه ای غیرعلنی برای بدست آوردن دل این نماینده برگزار شد، افزود: گویا هیچ مشكلی غیر از مشكل این نماینده بد دهان در كشور وجود ندارد.
حجت الاسلام بیگدلی درخصوص بحث نا امنی ها در دزفول گفت: امام جمعه دزفول در هفته های گذشته بارها در خصوص نا امنی ها تذكراتی داده اند و جلساتی در این خصوص با مسئولان برگزار كرده اند كه از دادگستری، دادستانی و نیروی انتظامی انتظار می رود با شجاعت، قاطعیت، جدیت و هشیاری این معضل را برطرف كنند.
وی با اشاره به پنجم دی ماه سالروز استقرار سپاه در فرودگاه اظهار داشت: ضریب امنیت فرودگاه ها با استقرار سپاه بسیار بالا رفته كه نشان از هشیاری و برنامه ریزی سپاه است.
امام جمعه موقت دزفول به چهلمین سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی اشاره كرد و گفت: امید است افراد باقی مانده از سواد نسبت به سوادآموزی اهتمام داشته باشند تا بی سوادی و كم سوادی از جامعه ما رفع شود.
وی درخصوص شب یلدا گفت: این شب پایان شب های طولانی و آغاز روزهای طولانی است و مردم در این جشن برای كار، جهاد و پرهیز از تنبلی آماده می شوند.
/6002/3022
امام جمعه خرمشهر: وظیفه شورای نگهبان احراز صلاحیت افراد برای ورود به مجلس است

امام جمعه موقت خرمشهر گفت: وظیفه شورای نگهبان احراز صلاحیت افراد برای ورود به مجلس است و نمایندگان باید به این موضوع توجه كنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام نصر حمادی در آیین عبادی، سیاسی جمعه این هفته در مسجد جامع خرمشهر اظهار داشت: به رغم اینكه نمایندگان مجلس از وظیفه شورای نگهبان اطلاع دارند ولی برخی نمایندگان با زبان توهین و رفتارهای ناشایست مانند نماینده ای كه به كارمند گمرك در تهران توهین می كند صلاحیت پیدا می كنند و وارد خانه ملت می شوند.
وی اظهار داشت: به تعبیر امام خمینی (ره) نگذرایم انقلاب به دست نااهلان بیفتد بنا بر این دولت و مجلس نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.
حجت الاسلام حمادی در بخشی دیگری تقدیر از نیروهای شهرداری خرمشهر را لازم و ضروری خواند و گفت: نیروهای خدمات شهری شهرداری خرمشهر نسبت به سایر شهرها همچون اهواز زحمات زیادی را متحمل می شوند بنا بر این باید به این قشر زحمت كش توجه كرد.
وی در ادامه گفت: اگر بخواهیم وضعیت معابر خرمشهر را با اهواز در بارندگی های اخیر مقایسه كنیم متوجه می شویم كه نیروهای خدوم شهرداری خرمشهری از همان ساعات اولیه بارندگی با حضور فعال مانع آب گرفتگی معابر و مختل شدن تردد مردم و خودرو ها می شوند ولی در اهواز این گونه نیست.
7100/6002

دشمن به دنبال القای ناكارآمدی نظام جمهوری اسلامی است

امام جمعه آبادان گفت: دشمنان به دنبال القای ناكارآمد بودن نظام جمهوری اسلامی هستند و متاسفانه ناكار آمدی برخی مدیران زمینه را برای دشمن مهیا كرده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های دوم این هفته نماز جمعه آبادان با اشاره به الگو بودن آیت الله جمی امام جمعه فقید آبادان اظهار داشت: آیت ‌الله جمی در قبل و بعد از انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن همواره در راه اهداف انقلاب اسلامی گام برداشت.
وی افزود: مرحوم جمی در زمان امام در خط انقلاب قدم برداشت و در زمان رهبری همواره در كنار مقام معظم رهبری حركت كرد.
خطیب جمعه آبادان به اتفاقات اخیر فرانسه نیز اشاره كرد و گفت: مستكبران این كشور اكنون سرخم كرده اند و این اتفاق در جایی رخ داده كه با راه اندازی جنگ رسانه ای بدنبال تضعیف نظام جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور خواستار ارائه پیشرفت ها و دستاوردهای نظام به مردم شد و تصریح كرد: دشمن در این سال ها از راه های گوناگونی سعی كرد مردم ایران را به زانو درآورد اما هر بار با هوشیاری آنان شكست خورد.
وی افزود: اكنون دشمن بدنبال تضعیف باورهای مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی است و در فتنه های سال های 78، 88 و 97 بدنبال ایجاد شكاف بین مردم و نظام بود.
خطیب جمعه آبادان با اشاره به نقش مدیران كارآمد گفت: متاسفانه برخی از مسئولان فرصت خدمتگزاری مردم را به محلی برای سوء استفاده از منصب برای خود و اطرافیانشان تبدیل كرده اند.
وی اظهار داشت: مسئولان باید بدانند در پیشگاه خداوند باید پاسخگوی اعمال و كردار خود باشند و در هر مقام و جایگاهی كه قرار دارند نسبت به سمت خود متعهد و مقید بوده و رسیدگی به خواسته های مردم از مهمترین دغدغه های آنها باشد.
خطیب جمعه آبادان تغییر از درون و بیرون و بازدارندگی را ازجمله رویكردهای دشمنان برای رویارویی با مردم ایران برشمرد و گفت: دشمن با تحریم به دنبال بازدارندگی است و ناكارآمدی برخی مدیران این زمینه را برای دشمن مهیا می كند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور اظهار داشت: دشمن از راه تغییر باورها به دنبال تغییر افكار و پس از آن تغییر رفتار مردم است و این كار را در جریان انتخابات 88 نیز انجام داده و پیش از انتخابات افكار مردم را مشوش كرده بود.
وی با اشاره به مشكلات شهری آبادان تصریح كرد: زشت است پس از 38 سال از طریق تریبون نماز جمعه به مشكلات مبلمان شهری، اشتغال، آب شرب و مشكلات مردمی اشاره كنیم.
خطیب جمعه آبادان گفت: ما شرمنده كارگران پالایشگاه آبادان هستیم كه پس از یك سال هنوز درگیر اشتغال و حق و حقوق خود هستند.
7104/6068


امام جمعه مینوشهر :دستگاههای نظارتی باید به مردم پاسخ دهند

امام جمعه مینوشهر گفت: دستگاههای نظارتی باید در زمینه كنترل بازار و قاچاق كالا به مردم پاسخگو باشند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد جواد عادل پور در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته نماز جمعه مینوشهر با بیان اینكه دستگاههای نظارتی كجا هستند، گفت: از سازمان نظارت بر قیمت كالا و سازمان نظارت بر اصناف خواستاریم كه در این رابطه ورود كنند و بر بازار نظارت جدی داشته باشند.
وی دخالت دادستانی دراین موضوع را لازم و ضروری خواند و گفت: رئیس قوه قضاییه در چند روز گذشته به تمام دادستان های كشور دستور دادند كه به پرونده گران فروش ها رسیدگی كنند البته دادستان هر شهرستان نباید منتظر دستور باشند چون ما قانون داریم و بر اساس قانون دادستانی می تواند وارد عمل شود، دادستان مدعی العموم هست و وظیفه دارد به مسایل و مشكلات مردم رسیدگی كند.
حجت الاسلام عادل پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اخبار واصله در رابطه با قاچاق گفت: قاچاق سوخت به طور عجیبی صورت می گیرد و بنا به گزارشات واصله میلیون ها لیتر انواع سوخت از كشور خارج شده و مشخص است كه این قاچاق سازماندهی شده است.
امام جمعه مینوشهر با بیان اینكه این حجم قاچاق سوال در ذهن مردم ایجاد كرده، گفت: احتمالا این قاچاق با این حجم سازماندهی شده و با برخی از مسئولان مرتبط است.
حجت الاسلام عادل پور اظهار داشت: دستگاههای نظارتی بر سوخت كشور كجا هستند و چگونه از این قضایا خبر ندارند درحالی كه یك خبرنگار بتواند این موضوع را ردیابی و كشف كند؛ این معقول نیست كه دستگاههای عریض و طویل نتوانند این موضوع را كشف كنند.
وی با بیان اینكه دستگاههای نظارتی باید پاسخگو باشند، گفت: اگر جلوی قاچاق سوخت گرفته شود قطعا مشكل كمبود سوخت در كشور نخواهیم داشت.
امام جمعه مینوشهر در بخش دیگری از خطبه ها گفت: نظام مقدس اسلامی در چهار محور خدامحوری، معادباوری ، تبعیت و تعبد محض نسبت به قرآن و تعالیم شریعت و طهارت و شایسته سالاری استوار است اگر یكی از این پایه ها گرفته شود نظام اسلامی نخواهد بود.
حجت الاسلام عادل پور افزود: زمانی می توانیم نظام اسلامی را نام ببریم كه به این چهار پایه كاملا عمل كرده باشیم زمانی می توانیم به حد بلوغ در تراز جمهوری اسلامی تعریف شده بر اساس قانون اساسی و قران برسیم كه هم فرد و هم حاكمیت و مردم به تكلیف خود عمل كنند.
وی در بخش دیگری به خروج آمریكا از سوریه و ملاقات رئیس جمهور سودان عمرالبشیر با بشار اسد در سوریه اشاره كرد و گفت: ملاقات رئیس جمهوری سودان با بشار اسد نشانه شكست نظامی و سیاسی فاحش آمریكا و عربستان سعودی و اروپا است.
امام جمعه مینوشهر گفت: پیروزی جبهه مقاومت نشانه از بین رفتن طرح های عربستان، آمریكا و رژیم صهیونیستی است.
حجت الاسلام عادل پور از سرقت های مكرر در جزیره مینو انتقاد كرد و گفت: نیروهای انتظامی و مرزی جزیره مینو تلاش های زیادی برای حفظ امنیت انجام می دهند اما در این چند روزه گزارشات متعددی در بحث سرقت در جزیره مینو رسیده و مردم با ارسال نامه و مراجعه به دفتر امام جمعه مینوشهر از این وضعیت ناراضی هستند و خواستار برقراری امنیت بیشتر در این جزیره شدند.
وی ادامه داد: مسئولان امنیتی و شورای تامین نسبت به این موضوع توجه جدی داشته باشند و تدبیری اندیشیده شود تا امنیت مورد نظر مردم در این منطقه برقرار شود.
7100/6002/


این خبر به روزرسانی می شود ...