نظارت بر بازار شب  يلدا  ايلام در حال اجرا است

ايلام - ايرنا- مديركل تعزيرات حكومتي ايلام از تشديد نظارت ويژه شب يلدا بر بازار هاي اين استان طي روزهاي گذشته توسط 10 گروه ناظر خبر داد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي تعزيرات حكومتي ايلام، نعمت‌اله بيرانوند با بيان اينكه اين طرح با همكاري اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت از 24 آذر شروع شده عنوان كرد: اجراي اين طرح نظارتي تا پايان شب يلدا ادامه دارد.
وي گفت: در جريان اجراي اين طرح از سوي تعزيرات حكومتي استان ايلام به پرونده‌هاي مطروحه خارج از نوبت رسيدگي مي‌شود.
مديركل تعزيرات حكومتي استان ايلام با تأكيد بر اينكه در جريان اجراي اين طرح نظارتي تمامي فروشگاه‌هاي عرضه ميوه و تره‌بار و خشكبار مورد بازرسي قرار مي‌گيرند، تصريح كرد: در اين طرح ضمن اخذ تدابير مناسب در راستاي كنترل و رعايت ضرايب سود مصوب و رسيدگي به موقع به شكايات مردمي با متخلفان برابر قوانين و مقررات جاري برخورد قانوني صورت مي‌گيرد.
مديركل تعزيرات حكومتي استان ايلام از شهروندان خواست: هر گونه تخلف صنفي را از طريق شماره تلفن 124 به اين اداره گزارش كنند.
نخستين شب زمستان به نام شب يلدا يا شب چله به عنوان بلندترين شب سال از گذشته تاكنون در ايران با دور هم جمع شدن خانواده ها و برپايي ايين ها و سنت هاي مختلف سپري شده است.
متل‌گويي و شعر و حافظ خواني و تناول آجيل ، تنقلات خشك ، هندوانه، انار و شيريني و ميوه‌هاي گوناگون از جمله اين سنت ها نياكاني شب چله است.
در سال هاي گذشته به موازات كم فروغ شدن ايين هاي فرهنگي خاص اين شب ، خريد ، پذيرايي و تناول انواع ميوه و تنقلات مرسوم شده كه نتيجه ان شكل گيري يازار پر رونق ميوه وخشكبار شب يلدا است .
6034