خانواده ها مراسم ازدواج خود را ساده در جوار بقاع متبركه برگزار كنند

يزد- ايرنا- مسئول كانون خانواده دفتر آستان قدس رضوي يزد گفت : خانواده ها مي توانند با در پيش گرفتن سبك زندگي رضوي و اسلامي، مراسم عقد و ازدواج خود را به صورتي ساده در جوار امامزاده ها برگزار كنند.

مرضيه نقيب، پنجشنبه شب در حاشيه برگزاري مراسم ازدواج در جوار امامزاده سيد صدر الدين قنبر ميبد كه با هدف معرفي طرح بقاع متبركه ميزبان برگزاري عقد ازدواج جوانان برگزار شد افزود: از آنجا كه ازدواج سنتي و الهي، دستور صريح قرآن است كه بايد به آن عمل شود و جوانان هم در سر راه ازدواج خود با مانع هايي روبرو هستند همه افراد در جامعه بايد براي در پيش گرفتن ازدواجي آسان توسط خانواده كمك كنند.
وي در ادامه گفت : با توجه به اين اينكه بقاع متبركه قطب فرهنگي جامعه هستند مي توان همانطور كه در حرم مطهر امام رضا (ع) خطبه عقد و ازدواج جوانان ايراد مي شود و عروس و داماد متبرك مي شوند ، در بقعه هاي متبركه نيز مراسم عقد و ازدواج جوانان را برگزار كرد.
وي گفت : مراسم عقد ازدواجي كه امشب برگزار شد به دنبال خواسته عروس و داماد بود كه مي خواستند با در پيش گرفتن زندگي به سبك زندگي اسلامي و نشات گرفته از راه شهدا در حين مراسم عقد يا بعد از آن قبور شهدا را نيز زيارت كنند و پيشنهاد داده شد مراسم ازدواج خود را در دارالقرآن امامزاده سيد صدرالدين قنبر برگزار نمايند تا هم عقد ازدواجي آسان در جوار بقعه متبركه امامزاده داشته باشند و هم زندگي موفق خود را با زيارت گلزار شهداي گمنام در ورودي صحن امامزاده با عنايت الهي و وساطت امامزاده و شهدا شروع كنند.
مسئول كانون خانواده دفتر آستان قدس رضوي يزد همچنين تصريح كرد : زوجين با راهنمايي ها و هماهنگي هايي كه مي شود مي توانند با بودن سه روز در جوار حضرت امام رضا (ع) در قالب طرح هم سايه، زندگي همراه با معنويت خود را شروع كنند.
طرح «هم‌سايه» ويژه زوجين غيرمشهدي سراسر كشور است كه طي آن زوج‌هاي جوان پس از ثبت‌نام، با هزينه و مديريت مركز بانوان آستان قدس رضوي، ابتدا طي اردويي 3 روزه به مشهد مقدس سفر كرده و در اين سه روز علاوه بر زيارت و شركت در جشن ازدواج در جوار مضجع منور امام مهرباني‌ها و استفاده از فضاي معنوي حرم مطهر، در دوره‌ها و جلسات آموزشي تدارك ديده شده شركت مي كنند.
مركز شهرستان 104 هزار نفري ميبد در 50 كيلومتري شمال غرب شهر يزد مركز اين استان قرار دارد.
9934/ 6197