۳۰ آذر ۱۳۹۷،‏ ۴:۵۲
کد خبر: 83142089
۰ نفر
رئيس اينترپل: اروپا با موج تازه تروريسم رو به روست

تهران - ايرنا - رئيس سازمان بين المللي پليس جنايي (اينترپل) هشدار داد كه اروپا با موج تازه اي از تروريسم به دليل بازگشت عناصر افراطي از مناطق درگيري و يا آزادي آنها از زندان روبه رو است.

به گزارش بامداد جمعه ايرنا به نقل از شبكه خبري اسكاي نيوز، «يورگن اشتاك» گفت كه پيش بيني مي شود اروپا با موج تازه اي از هجوم عناصر مرتبط با گروه تروريستي داعش روبه رو شود.
وي افزود: شماري از عناصر هوادار داعش با توجه به ثابت نشدن جرم شان، به مجازات هاي سبك شامل حبس دو يا پنج سال محكوم شده اند.
اين مقام امنيتي گفت كه اين نسل از هواداران گروه تروريستي داعش طي دو سال آينده در اروپا و يا آسيا حضور خواهند يافت و به احتمال زياد اين افراد آزاد شده از زندان، به گروه هاي تروريستي بپيوندند و يا حامي آنها شوند.
يورگن افزود: هم اكنون آموزش انديشه هاي تروريستي به برخي از اين افراد در داخل زندان جريان دارد كه در نتيجه آنها به عناصري تندروتر تبديل خواهند شد. عامل حمله اخير به شهر استراسبورگ در فرانسه نيز شاهدي بر اين موضوع است.
يورگن در يك نشست مطبوعاتي گفت كه اينترپل فهرستي در باره 45 هزار تن از عناصر تندرو در دست دارد اما تعيين محل حضور آنها همچنان چالشي براي پليس و آژانس هاي امنيتي است.
وي خاطرنشان كرد: افراد بازگشته از مناطق ناآرام يك نگراني براي كشورهاي اروپايي به شمار مي رود و اين در حالي است كه بسياري از عناصر افراطي در سوريه و عراق در جريان نبردهاي شديد سال هاي گذشته كشته شده اند.
شبد**1480**1379