مردم هوشمندانه صف خود را از آشوب طلبان جدا كردند

رشت - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با یادآوری حوادث دی ماه سال گذشته گفت: مردم ایران اسلامی در وقایع آن روزها، به درستی و هوشمندانه، صف خود را از آشوب طلبان جدا كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار حسین اشتری عصر چهارشنبه در یادواره 445 شهید فرماندهی انتظامی استان گیلان در رشت افزود: با وجود هوشمندی مردم، آمریكا و در راس آن رئیس جمهوری این كشور تصور می كردند می توانند با توطئه، موجبات نارضایتی، اعتراض مردم و نابودی نظام اسلامی را فراهم سازند و از عباراتی همچون تابستان داغ و غیره استفاده می كردند اما می بینیم كه نقشه هایشان، نقش بر آب شد.
وی ادامه داد: برگزاری كنگره شهدا موجب حفظ روحیه جهادی می شود چرا كه زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا ، همان پاداشی دارد كه شهدا داشتند و با وجود گذشت سی سال از جنگ تحمیلی، اگر صدها سال هم بگذرد، یاد شهدا زنده است و تا زمانی كه راه آنها را ادامه دهیم، پیروز هستیم.
فرمانده ناجا تصریح كرد: شهدا در زمان زنده بودن موجب پیشرفت و اقتدار نظام بودند و هم اكنون كه در كنار ما نیستند ، بدلیل روحیه جهادی كه در تداوم راه آنان است، در توطئه های مختلف سربلند و پیروز هستیم.
وی با بیان اینكه پیروزی ما در دوران پر افتخار دفاع مقدس بدلیل امكانات نبود، یادآور شد: دشمن بعثی با حمایت آمریكا و دیگر دولت های غربی، به ایران حمله كرد و ما بدلیل نوپا بودن انقلاب، ارتش منسجم، تجهیزات و ادوات نظامی نداشتیم ولی با روحیه شهادت طلبی و جهادی رزمندگان سپاه اسلام اعم از ارتش ، سپاه و بسیج مردمی ، پیروز شدیم.
سردار اشتری مزیت رزمندگان اسلام را ایمان ، توسل به ائمه اطهار و اطاعت از فرمانده كل قوا عنوان و بیان كرد: در بسیاری از مشكلات شهدا به كمك این نظام آمدند و موجب اقتدار و عزت كشور شدند.
وی روحیه جهادی را الگوی جوانان در تمام دوران انقلاب دانست و گفت: بیشتر شهدای مدافع حرم ما در دوران پر افتخار دفاع مقدس و آن روزگاران نبودند، اما در مقطع كنونی كیلومترها دورتر از مرزهای كشورمان، برای حفظ امنیت ایران اسلامی مجاهدت كردند.
فرمانده ناجا با بیان اینكه داشتن روحیه شهادت طلبی مربوط به یك مقطع نیست، خاطرنشان كرد: روحیه جهادی موجب ایستادگی در مقابل دشمن ، اتكاء به توان و ظرفیت بومی و جوانان كشور می شود.
وی با تاكید بر اینكه دشمن تلاش می كند ما را از اقتدار نظام و ارزش های دینی نا امید كند، گفت: هجمه دشمن صرفا امنیتی و نظامی نیست و می خواهد در بخش های فرهنگی و اقتصادی هم ضربه بزند.
سردار اشتری با اشاره به تقدیم 220 هزار شهید در دفاع از انقلاب و میهن و صدها هزار جانباز و آزاده افزود: دشمنان از هم اكنون در حال توطئه برای سالگرد پیروزی انقلاب هستند ولی مطمئن باشند 22 بهمن ماه امسال باشكوه تر از سال های قبل برگزار خواهد شد.
وی تصریح كرد: مردم بواسطه همین شهدا همواره هوشیارند و با وجود مشكلات در كشور، اصل نظام اسلامی و رهبری را رها نمی كنند و اگر امروز فرمانده معظم كل قوا فرمان جمع شدن جوانان را بدهند، تعداد لبیك گویان كمتر از زمان دفاع مقدس نیست.
سردار اشتری امنیت و ثبات كنونی كشور را مدیون شهدا ، امام ، فرمانده كل قوا ، مردم و رزمندگان در نیروهای مسلح دانست و گفت: شهدا از ما می خواهند حافظ ارزش های اسلامی و پشتیبان ولایت باشیم و اگر دوستدار آنها هستیم؛ بایستی راهشان را ادامه دهیم.
فرمانده ناجا به شهدای نیروی انتظامی نیز اشاره و اضافه كرد: از افزون بر 13 هزار شهید نیروی انتظامی ، هشت هزار شهید مربوط به دوران دفاع مقدس و افزون بر پنج هزار شهید بعد از دوران جنگ تحمیلی در عرصه نظم و امنیت به شهادت رسیده اند.
وی یادآور شد: نیروهای انتظامی علاوه بر مبارزه در مرزها، برای حفظ آرامش و امنیت مردم، با اشرار مسلح در خیابان ها نیز مقابله می كنند و شهید پاینده كه طی ماه های اخیر بدست اراذل و اوباش در رشت به فیض عظمی رسید، برای امنیت و آسایش مردم جانفشانی كرد.
فرمانده ناجا نیروی انتظامی را حافظ جان، مال ، ناموس و آبروی مردم دانست و امنیت را بزرگترین سرمایه برای كشور خواند و تصریح كرد: نیروی انتظامی امنیت مردم در داخل كشور و بیرون مرزها را تامین و برای این خدمت افتخار می كند.
در این مراسم همچنین دو شهید گمنام 20 و 21 ساله تشییع شدند.
7296 / 2007