بازدید هوایی رییس مجلس از خط انتقال فرآورده های نفتی بوشهر به جاسك

بندرعباس- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در دومین روز از سفر خود به هرمزگان، پس از حضور در نشست شورای اداری شهرستان جاسك، بازدید هوایی از خط انتقال فراورده های نفتی بوشهر به جاسك انجام داد.

فرماندار جاسك روز چهارشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: این خط به طول یك هزار و 100 كیلومتر نفت خام را از شمال غرب بوشهر به مخازنی در جاسك منتقل می كند.
محمد رادمهر بیان داشت: مكران از جمله مناطق مهم و راهبردی كشور است و براساس قراردادهای منعقد شده، قرار است كه مخازن نفتی به ظرفیت 10 میلیون بشكه نفت در مدت سه سال با هزینه 200 میلیون یورو در جاسك ساخته شود.
وی تصریح كرد: با برنامه های در دست اجرای دولت تدبیر و امید، جاسك در حال تبدیل شدن به ترمینال دوم صادراتی نفت كشور است.
براساس برنامه اعلام شده، لاریجانی پس از اتمام برنامه هایش در شهرستان جاسك در شرق، امروز همچنین به بندرخمیر در غرب استان هرمزگان سفر می كند.
ساخت مرحله دوم بندرچند منظوره بندرخمیر، مرحله دوم گاز رسانی شهری و ساخت بلوار ساحلی بندرخمیر از جمله برنامه های سفر رییس مجلس شورای اسلامی به این شهرستان است.
طبق برنامه اعلام شده رییس مجلس شورای اسلامی پس از پایان برنامه ها در بندرخمیر به بندرلنگه سفر می كند و نشستی با علما و نخبگان در این شهرستان خواهد داشت.
لاریجانی روز پنجشنبه در ادامه سفر به بندرلنگه چند طرح نیز افتتاح خواهد كرد و آخرین برنامه وی شركت در نشست شورای اداری استان هرمزگان با رویكرد اقتصاد مقاومتی و با حضور فعالان اقتصادی است.
شهرستان جاسك در 300 كیلومتری شرق ، بندرخمیر در 70 كیلومتری و بندرلنگه در 240 كیلومتری غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده اند.
7198/6048