27درصد جمعیت كشور به فشار خون بالا مبتلا هستند

تهران- ایرنا- معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: 9،5 درصد جمعیت كشور دچار دیابت، 27 درصد مبتلا به فشارخون بالا و 23 درصد چاق هستند كه رژیم غذایی ناسالم از مهمترین عوامل این بیماری ها است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علیرضا رئیسی روز چهارشنبه در مراسم گشایش سومین همایش بین المللی تغذیه در دانشگاه شهید بهشتی افزود: 82 درصد مرگ و میرها در كشور ناشی از بیماری های غیرواگیر است كه این مساله در تغذیه ناسالم گره خورده است. تغذیه ناسالم از مهمترین عوامل مرگ و میر بیماری های غیرواگیر می توان نام برد كه باید این حلقه را بشكنیم.
وی اظهار داشت:رئیسی با بیان اینكه در كشور 2،5 برابر میانگین استاندارد دنیا نمك مصرف می شود، ادامه داد: در حال حاضر میزان آگاهی مردم از ابتلا به فشارخون بالا حدود 50 درصد است و نمك نقش مهمی در بروز این بیماری دارد.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت تصریح كرد: یكی از مهمترین اقدامات وزارت بهداشت بحث محصولات صنعتی برای كاهش نمك و چرب های ترانس است كه باید كنترل شود. لازم است متخصصان و كارشناسان تغذیه در این زمینه ایده های جدید داشته باشند.
وی اضافه كرد: اعلام فهرست محصولات غذایی آسیب رسان و ایجاد محدودیت تبلیغات آنها در صدا و سیما و بیلبورد از دیگر اقدامات وزارت بهداشت در راستای كاهش بیماری های غیرواگیر و تغذیه ناسالم است.
به گفته وی، توانمندسازی مادران به ویژه در روستاها در حوزه تغذیه از دیگر كارهایی است كه در شبكه بهداشت و درمان در حال انجام است زیرا مادران مدیران خانواده هستند كه می توانند نقش مهمی در كنترل بیماری های غیرواگیر و ناشی ازتغذیه ناسالم داشته باشند.
رئیسی تاكید كرد: آموزش تغذیه سالم به عنوان یكی از بسته بندی های خدمتی در شبكه بهداشت ادغام یافته و انتظار ما از كارشناسان تغذیه آن است كه با آموزش مناسب سلامت را به جامعه تزریق كنند.
وی اظهار داشت: كارشناسان تغذیه نباید همواره به دنبال ارائه رژیم غذایی لاغری باشند، هدف آن است كه این افراد زندگی سالم را به جامعه معرفی كنند و به وضعیت چاقی و فشار خون بپردازند.
جلال الدین میرزای رزاز، دبیر اجرایی سومین كنگره بین المللی تغذیه نیز در این مراسم گفت: تغذیه پایدار برای زندگی شاد و فعال به عنوان شعار امسال این كنگره انتخاب شده است و در واقع تاكیدی بر نقش تغذیه در ارتقای كیفیت زندگی است.
وی افزود: حدود هزار مقاله در 11 محور امنیت تغذیه ای، ایمنی و سلامت غذا، سیاست های غذا و تغذیه و تغذیه ورزشی به دبیرخانه این كنگره ارسال شد و 10 جلسه سمپوزیوم و 10 میزگرد نیز در این گنرگه به بحث و تبادل نظر می پردازند.
رزاز تصریح كرد: بررسی آخرین دستاوردهای پزشكی و تبادل نظر میان اساتید داخلی و خارجی مهمترین هدف برگزاری این كنگره بین المللی است و در واقع فرصت مناسبی است تا علمای علم تغذیه در ایران با آخرین تحولات در حوزه صنعت آشنا شوند.
سومین كنگره بین المللی تغذیه تا 30 آذر در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار می شود.
اجتمام* 9022 * 7268 * 3063