2 اتهام جديد عضو بازداشتي سنديكاي كارگران نيشكر هفت تپه تفهيم شد

تهران- ايرنا- وكيل مدافع علي نجاتي عضو سنديكاي كارگران شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه كه اخيراً بازداشت شده از تفهيم دو اتهام جديد به موكلش در رابطه با اعتراضات و اعتصابات كارگران اين كارخانه خبر داد.

فرزانه زيلابي روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي ايرنا درباره آخرين وضعيت پرونده علي نجاتي رئيس اسبق و عضو سنديكاي كارگران شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه كه هشتم آذر توسط نيروهاي پليس امنيت دستگير شد، اظهار داشت: موكلم در يك اقدام مشترك جهت اجراي محكوميت قبلي با عنوان تبليغ عليه نظام و نيز دو اتهام جديد ديگر در ارتباط با اعتصابات و تجمعات شركت نيشكر هفت تپه دستگير شده است.
اين وكيل دادگستري با اشاره به دو اتهام جديد انتسابي به موكلش در شعبه اول دادياري دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان شوش گفت: اتهام نخست موكل «اخلال در نظم عمومي از طريق هدايت جريان اعتصابات و تجمعات شركت نيشكر هفت تپه» است كه در ابتدا در شعبه سوم دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان انديمشك مطرح و سپس با صدور قرار عدم صلاحيت به دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان شوش ارسال شد.
وي افزود: اتهام ديگر موكلم، امنيتي و حسب اعلام موكل، تبليغ عليه نظام است كه اين اتهام هم در شعبه اول دادياري دادسراي عمومي و انقلاب شوش در مرحله تحقيقات قرار دارد.
زيلابي ادامه داد: پس از دستگيري نجاتي، او را جهت ثبت سابقه به زندان دزفول ارجاع دادند و بعد به بازداشتگاه امنيتي اهواز منتقل كردند.
وكيل مدافع نجاتي توضيح داد: موكل داراي بيماري‌هاي متعدد كليوي و قلبي از جمله گرفتگي شديد عروق با سابقه عمل باز قلب است. با توجه به وضعيت جسماني وي، پس از انتقال به بيمارستان، ناگزير در بيست و چهارم آذرماه به بند امنيتي زندان دزفول منتقل شد ولي به موجب اظهار داديار شعبه اول دادسراي شوش، همچنان قرار بازداشت موقت موكل پابرجاست و تاكنون تنها ارتباط موكلم با خانواده چند تماس تلفني بوده است.
زيلابي افزود: از قاضي اجراي احكام دادسراي انديمشك تقاضاي ارجاع موكل به پزشكي قانوني جهت اعمال ماده 502 آيين دادرسي كيفري را داشتم كه متاسفانه برخلاف قانون، با منوط كردن آن به پرونده امنيتي جديد تاكنون بدون اقدام باقي مانده است.
اجتمام*9104*3229*1834