۲۷ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۴۳
کد خبر: 83139187
۰ نفر
پاپ : مهاجران را در مشكلات خود مقصر ندانيد

تهران - ايرنا - در بحبوحه تبديل شدن بحران مهاجرت به يكي از مهم ترين مسائل جنجال برانگيز در كشورهايي همچون آمريكا، ايتاليا، آلمان ومجارستان ؛ رهبر كاتوليك هاي جهان امروز سه شنبه در پيامي به سياستمداران جهان از آنها خواست از مقصر دانستن مهاجران در بروز مشكلات كشور خودداري كنند.

به گزارش خبرگزاري رويترز از واتيكان، « پاپ فرانسيس » در اين پيام كه به مناسبت يكم ژانويه روز جهاني صلح در كليساي كاتوليك خطاب به سران كشورها ، دولت ها و سازمان هاي بين المللي ارسال شده است، رهبران ناسيوناليست را كه مهاجران و پناهجويان را در مشكلات كشورهاي خود مقصر مي دانند، محكوم كرد.
وي ؛ رهبران ناسيوناليست را در گسترش بي اعتمادي در جامعه ازطريق سياست هاي نژادپرستانه، بيگانه ستيزي و بي صداقتي مقصر دانسته است.
پاپ فرانسيس سابقه مشاجره با «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا و «ماتئو سالويني» رهبر حزب راست گراي ايتاليا بر سر حقوق مهاجران را دارد.
وي در پيام جديد خود بدون اشاره به نام هيچ كشور يا رهبري از جهان گفت: رهبران سياسي تمايل دارند هر فلاكتي را به پاي مهاجران بگذارند و اميد آنها را نااميد كنند كه اين امر غيرقابل قبول است.
رهبر مذهبي كاتوليك هاي جهان گفت، امروه فضاي بي اعتمادي حاكم است كه ريشه در ترس از ديگران يا خارجي ها و نگراني در امنيت شخصي دارد.
پاپ فرانسيس هفته پيش توافق جهاني سازمان در امور مهاجرت را ستود. اين توافق اهدافي را درباره چگونگي ارتقاي مديريت مهاجران ترسيم كرده است. پيمان جهاني مهاجرت در مغرب به تصويب رسيد اما تعدادي از كشورها ازجمله آمريكا، ايتاليا، مجارستان و لهستان در جلسات مربوطه حضور نداشتند.
به گزارش ايرنا، پاپ فرانسيس پيشتر در حمايت از مهاجران گفته بود كه آنها خطرناك نيستند بلكه در معرض خطر قرار دارند.
وي چندي پيش سياست دولت آمريكا در زمينه جدا كردن خانواده هاي مهاجر در مرز مكزيك را مورد انتقاد قرار داد و گفت كه پوپوليسم، پاسخ مشكلات مهاجرتي جهان نيست.
اروپام**9158** 1546